تندرستی و سلامتی

آب یونیزه قلیایی چیست و چرا آب یونیزه قلیایی مصرف کنیم؟

مقدمه:

حتما شنیده اید که در بسیاری از کشورها، آب آشامیدنی از آب مصرفی خانه ها جداست و مردم برای تهیه آب آشامیدنی خود باید آب معدنی های بسته بندی را تهیه کنند و یا خود با دستگاه های تصفیه آب خانگی آب آشامیدنی خود را تامین نمایند.
اما در ایران، تصفیه خانه ها، کیفیت آب را به حدی می رسانند که در نهایت، آب مصرفی مناسب آشامیدن است و تا حدود زیادی ترکیبات مضر آن جدا می شود. آب لوله کشی شهری نسبتاً زلال و شفاف است و می تواند برای مصارف روزانه استفاده شود.
آب یونیزه قلیایی
پس می‌توان گفت که آب لوله کشی منازل مناسب آشامیدن است. اما سوال اساسی این است که میزان کیفیت این آب ها در چه سطحی قرار دارد و آیا تمام مواد مضر آن در تصفیه خانه ها جدا شده است یا همچنان میزان مواد مضر در ترکیبات آب لوله کشی خانه ها موجود است؟ در این مقاله قصد داریم تا سر تیتر های زیر را بررسی کنیم و به سوال قبلی نیز پاسخ دهیم. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید:
آیا آب شهری از نظر کیفیت برای سلامت بدن در سطح قابل قبولی است یا خیر؟
تفاوت آب اسیدی و قلیایی چیست؟
دستگاه تصفیه آب قلیایی چیست و آب قلیایی برای سلامت بدن چه فوایدی دارد؟
آیا لازم است که تمام خانه ها دارای دستگاه تصفیه آب شخصی باشند؟
و غیره.

آب تصفیه شده که در لوله کشی های خانگی از آنها استفاده میکنیم در چه سطح کیفیتی قرار دارد؟

برای تصفیه آب خانگی، ابتدا منابعی برای تهیه آب شهری انتخاب می شوند و پس از رسیدن این آب ها به تصفیه خانه، آنها را از صفحات پاکسازی کننده عبور می دهند و سپس مراحل مربوط به تصفیه و سم زدایی و غیره را بر روی این آب ها انجام می دهند. معمولاً تا حدود زیادی آب، شفاف و زلال می شود و تنها چند ماده مضر با درصد متوسط در آب باقی می مانند که میزان وجود آنها در آب به قدری است که از اعداد استاندارد عبور نمی کند. اما اگر کمی دقیق به این قضیه نگاه کنیم حتی با وجود همان مقدار کم از مواد مضر در این آب ها هم می تواند به مرور زمان بر روی سلامت بدن تاثیر گذار باشد.
پس کیفیت آب های شهری در سطح قابل قبولی قرار دارد و نمی توان به شکل کامل سلامت صد درصد آبهای شهری را برای آشامیدن تایید کرد. حال با آگاهی داشتن از این موضوع، می توانیم چه کار کنیم که کیفیت آب مصرفی و آشامیدنی ما بهبود پیدا کند و تمام مواد مضر آن حذف شود؟

PH آب چیست و بهتر است که آب آشامیدنی اسیدی باشد یا بازی؟

پی اچ آب
تقریباً تمامی مایعات و موادی که وجود دارند دارای خاصیت اسیدی یا قلیایی هستند. PH هر ماده ای در واقع ضریب سنجش اسیدی یا بازی بودن آن ماده است حال می خواهیم ببینیم که آب آشامیدنی بهتر است که چه ضریبی داشته باشد و در کدام دسته قرار بگیرد تا برای سلامت بدن ما مفید تر باشد؟
آب آشامیدنی شهری به علت وجود برخی املاح، خاصیت اسیدی دارد و همین خاصیت اسیدی موجب بروز مشکلات زیادی می شود. آب مقطر هم در واقع همان آب با خاصیت خنثی است که عدد PH آن ۷ است‌. اما مناسب ترین آب برای بدن، آب آشامیدنی با PH بالای هفت است که در بازه قلیایی قرار بگیرد و خاصیت قلیایی داشته باشد.
امروزه دستگاه های تصفیه آب که به صورت شخصی مورد استفاده قرار می گیرند، به گونه ای طراحی شده اند که آب را طوری تصفیه می‌کنند که خاصیت قلیایی پیدا کند و علاوه بر حذف املاح اضافه، برای بدن هم مفید باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه تصفیه آب قلیایی چیست و دقیقا چه میکند؟

در چند سال اخیر نام دستگاه تصفیه آب نسبت به قبل بیشتر به گوش ما می رسد و این به علت محبوبیت این دستگاه در میان مردم است. معمولا این دستگاه ها فرآیندی را طی می کنند که در انتها املاح مضر آب کاملاً جدا میشود و آب آشامیدنی تبدیل به یک آب قلیایی و کاملاً تمیز می شود. اگر بخواهیم از اصطلاح درست‌تری استفاده کنیم در واقع این دستگاه ها فرایند یونیزه را انجام میدهند و آبی که در انتها توسط این دستگاه ها تصفیه می‌شود نیز یک آب یونیزه شده ی کاملا سلامت است. عملکرد دستگاه های تصفیه آب قلیایی به این صورت است که دستگاه با فیلترهای مخصوص که معمولاً آلکالاین هستند، خاصیت اسیدی آب را میگیرد و PH آن را افزایش میدهد و سپس پس با قطب های مثبتی که در این دستگاه وجود دارد، واکنشی رخ می دهد که مواد زائد آب را جدا میکند.

مزیت های آب یونیزه برای بدن

آب یونیزه قلیایی خواص و فواید بسیاری برای بدن دارد که در ادامه به مهم ترین مزیت های آن اشاره می کنیم. به شکل کلی، آب در صورت اسیدی بودن، برای بدن مشکلات فراوانی را ایجاد می کند. حال ببینیم که فواید مربوط به آب یونیزه قلیایی چیست؟
۱- جلوگیری از درد مفاصل که به علت آب میان بافتی اسیدی، درد می گیرند.
۲- جلوگیری از مرگ زودرس سلول ها
۳- جلوگیری از سنگ سازی کلیه ها
۴- جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی
۵- برای نشاط پوست و جلوگیری از پیری زودرس مفید است
۶- به دلیل متعادل کردن سطح اسیدی و بازی بودن بدن، برای جلوگیری از بیماری های روحی و روانی تاثیر گذار است
۷- از بروز حس خستگی مزمن و استرس در سطح بالا جلوگیری می کند.
و غیره

دستگاه تصفیه آب قلیایی

با توجه به تمام مزیت هایی که به آن اشاره شد، می توانیم کاملا به اهمیت آب یونیزه شده پی ببریم و متقاعد شویم که یک دستگاه تصفیه آب قلیایی را تهیه کنیم البته با پیشرفت روز افزون تکنولوژی، مدل های متفاوتی از دستگاه های تصفیه آب قلیایی و تصفیه آب قلیایی طراحی شده است و در بازار موجود است که می توانیم با مطالعه مدل ها و برندهای مختلف، یک خرید مطمئن داشته باشیم.

پایون افلاک، ویترینی کامل از دستگاه های تصفیه آب قلیایی برند بودر و هیتاچی مکسل در ایران!

اگر سری به برند های دستگاه های تصفیه آب بزنید احتمالاً نام برند بودر و هیتاچی مکسل را می شنوید. برند بودر که زیر مجموعه هیتاچی مکسل است، برای اولین بار در ژاپن افتتاح شد. لازم به ذکر است، دستگاه های تصفیه آب ژاپنی، در کیفیت جزو اولین ها هستند.
خبر خوب این است که برند بودر و هیتاچی مکسل در ایران دارای نمایندگی رسمی هستند و شما می توانید با خیال راحت از این دو برند، دستگاه تصفیه آب تهیه کنید. شرکت پایون افلاک، مفتخر است که اعلام کند نمایندگی رسمی برند بودر را در ایران دارا می باشد و همینطور نمایندگی رسمی شرکت هیتاچی مکسل ژاپن است. این برند با سابقه ۴۰ ساله در تولید دستگاه های تصفیه آب، یکی از بهترین ها در دنیا است و شما می توانید یک خرید هوشمندانه را با شرکت پایون افلاک تجربه کنید. شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی پایون افلاک مراجعه کنید و از محصولات این شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنید.

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.