تندرستی و سلامتی

راز شگفت آور پیری سالم

احتمالاً می دانید برای انجام بهتر روند پیری، ورزش و رژیم غذایی مهم هستند. اما چیز دیگری به نام نگرش مثبت وجود دارد که شما آن را بیشتر کنترل می کنید. اکثر تحقیقات نشان می دهد رویکرد شما به زندگی ممکن است مهم ترین مساله در زندگی شما باشد. همچنین برای حرکت به مسیر پیری سالم تر نیاز به نگرش و رویکرد های خاص تری دارید.

پیری سالم: این در ذهن شماست

بزرگتر شدن برخی تغییرات طبیعی را با خود به همراه می آورد. اما افرادی که سالهای خوبی را در پیش رو می بینند و کلیشه های مربوط به پیری را قبول نمی کنند. ممکن است در واقع عمر طولانی تری داشته باشند.

یک مطالعه نشان می دهد که تفکر مثبت در مورد پیرتر شدن می تواند طول عمر را ۷.۵ سال افزایش دهد. و این بعد از حساب کردن مواردی مانند جنسیت، ثروت و سلامت کلی است. بهتر است بدانید حدود ۶۶۰ زن و مرد در اوهایو به این مطالعه پیوستند و بیش از ۲۰ سال تحت نظارت قرار گرفتند.

به نظر می رسد که یک نگرش خوب بیشتر از عدم استعمال سیگار، کلسترول کم یا وزن سالم در زندگی طولانی مدت تأثیر دارد.

کارهای قبلی محققان هنگامی که از افراد مسن سوال می شد که آیا خود را “عاقل” یا “پیر” می دانند، قدرت تفکر مثبت را نشان داد. افرادی که خود را هوشمند می پنداشتند با حافظه ، استرس و حتی محاسبات ریاضی بهتر عمل می کردند.

قدرت خوش بینی

دانستن اینکه چه چیزی در درجه اول قرار دارد؟ سلامتی یا نگرش مثبت دشوار است.

یک پاسخ احتمالی این است که آنها بر اساس یکدیگر بنا شده اند. یک نگاه گلگون ممکن است به شما کمک کند تا بیشتر ورزش کنید و بهتر بخورید. و این به نوبه خود به شما کمک می کند تا امیدوار و شاد باشید زیرا احساس بهتری دارید.

خوش بینی با زندگی طولانی تر مرتبط است.

کلینیک مایو در تحقیقی که آنها طی دهه ها انجام داده بودند، به این موضوع پی برد. آنها به بیش از ۸۰۰ نفر آزمون دادند تا بفهمند آیا آنها خوش بین هستند، یا بدبین هستند یا چیزی در این بین هستند.

سی سال بعد، آنها بررسی کردند که چه مدت این افراد زندگی می کنند. خوش بینان بهتر عمل کردند؛ افراد بدبین در هر سال ۱۹٪ احتمال مرگ بیشتری داشتند.

کمتر بیمار می شوید

بخشی از قدرت خوش بینی این است که ممکن است در واقع احتمال بیماری را کاهش دهد. 

خوش بینی می تواند برای فشار خون شما که یکی از مهمترین عوامل در سلامت قلب است مفید باشد.

پیری سالم و داشتن حافظه ای بهتر

خوش بین بودن ممکن است به شما در اندیشیدن و یادآوری کمک کند.

مطالعه ای که اخیراً در خارج از اروپا انجام شده است نشان می دهد افرادی که به آینده خود امیدوار هستند کمتر موضوعات پیش رو را فراموش می کنند. بیش از ۴۵۰۰ بزرگسال ۶۵ سال و بالاتر در آن شرکت داشتند. افراد خوش بین همچنین در حل مسئله و تصمیم گیری صحیح بهتر بودند.

پیری سالم تر با یادگیری خوشبخت بودن

اگر احساس کنید که یک بدبین طبیعی به دنیا آمده اید چه می کنید؟ چیزی را از دست نداده اید. خوش بینی را می توان آموخت؛ اما این کار مانند هر چیز دیگری طول می کشد.

کارهایی که شما می توانید انجام دهید شامل موارد زیر است:

خودتان را چک کنید اگر فکر منفی دارید، مکث کنید. و ببینید آیا روش بهتری برای بررسی آنچه شما را آزار می دهد وجود دارد؟

 به دنبال طنز و خنده باشید.

 برای چیزهایی که به شما شادی می دهند وقت بگذارید.

 افراد مثبت را پیدا کنید و با آنها معاشرت کنید.

منابع

ترجمه شده از سایت وب ام دی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.