بهداشت و زیبایی ناخن

معرفی ۳۶ مدل از بهترین لاک پایه های موجود در بازار ایران

مقدمه:

پایه و اساس هر کاری را با محکم‌کاری باید شروع کرد. این موضوع در مورد ساخت بنا، شروع به کار طراحی و نقاشی، آرایش کردن و بسیاری از فعالیت‌های دیگر صدق می‌کند. در اینجا می‌خواهیم در مورد اساس و زیرسازی مناسب لاک زدن که تحت عنوان لاک پایه یا بیس کُت از آن یاد می‌شود، صحبت کنیم.

لاک پایه چیست؟ انواع لاک پایه چیست؟ آیا می‌توان بدون بیس کُت، ناخن‌ها را لاک زد؟ در ادامه مقاله می‌خواهیم با پاسخ به این پرسش‌ها به شما در خرید یک لاک پایه خوب کمک کنیم.

لاک پایه چیست؟

قبل از لاک زدن، ناخن‌ها را ابتدا با لاک پایه مکس می‌کنند. این کار زیرسازی و فاندیشن بسیار قوی برای ناخن محسوب می‌شود. زیرا ماندگاری لاک را بیشتر می‌کند. در مانیکور و پدیکور این ماده، یکی از اصلی‌ترین ابزارهای تکنسین ناخن کار است. ازآنجایی‌که استفاده از بیس کُت، زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد، اغلب بانوان از آن امتناع می‌کنند. ولی بهتر است بدانید لاک پایه برای سلامتی و زیباسازی ناخن‌های شما اثر شگفت‌انگیزی دارد.

رنگ‌های لاک پایه چیست؟

لاک پایه‌هایی با رنگ‌های بسیار متنوع و جذابی در بازار وجود دارند. اما رایج‌ترین رنگ‌ها، رنگ‌های خنثی و بی‌رنگ هستند که استفاده از آنها به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرده است. از سویی دیگر بیس کُت همرنگ با پوست دست، زیبایی ناخن‌های شما را دوچندان می‌کند.

اما رنگ لاک پایه به رنگ‌های خنثی محدود نمی‌شود. بلکه همانند لاک ناخن نیز بسیار متنوع و جذاب هستند. مانند رنگ‌های شنی، صورتی، خاکستری، کرم، هلویی و بژ که می‌توانید بر اساس سلیقه و رنگ پوست خود آن را انتخاب کنید. برای انتخاب رنگ لاک پایه، باید ابتدا آن را روی ناخن خود تست کنید تا به بهترین رنگ برای پوست و آرایش ناخن خود برسید.

نمی‌توان استفاده از یک رنگ خاص را به همه توصیه کرد. زیرا پوست انسان‌ها طیف وسیعی از رنگ‌ها را شامل می‌شود که کاملاً با هم متفاوت هستند. انتخاب و خرید یک لاک پایه متناسب با رنگ پوست، انگشتان دست را کشیده‌تر و بلندتر نشان می‌دهد.

انواع لاک پایه                                       

فارغ از رنگ لاک پایه، این ابزار مهم آرایشی دارای تنوع زیادی است. لاک پایه از نظر انواع ویژگی‌های ساختاری به سه دسته زیر تقسیم می‌شود:

 • مرطوب‌کننده

اگر ناخن‌های خشک و شکننده‌ای دارید، حتماً از لاک پایه مرطوب‌کننده بهره بگیرید. زیرا این بیس کُت، آب و رطوبت موردنیاز ناخن‌های شما را تأمین کرده و مانع از ترک برداشتن و شکسته شدن آنها می‌شوند. حتی اگر ناخن‌های شما شکننده هم نباشد، یک عدد لاک پایه مرطوب‌کننده در باکس لاک‌های خود داشته باشید.

 • تقویت‌کننده

این نوع لاک پایه، حاوی مواد مغذی برای بهداشت و سلامت بیشتر ناخن‌ها هستند. لاک پایه تقویت‌کننده هر نوع مشکل تغذیه‌ای ناخن را برطرف می‌کنند.

 • ضخیم

این نوع لاک پایه برای سطوح صاف و هموار استفاده می‌شود. لاک پایه ضخیم، زیبایی ناخن‌های یکنواخت را به طرز خارق‌العاده‌ای بیشتر می‌کند.

مزایای استفاده از لاک پایه

 • افزایش دوام مانیکور

لاک پایه حاوی مواد سلولزی است که بالای ناخن و زیر لاک می‌چسبد و دوام و ماندگاری مانیکور روی ناخن‌ها را افزایش می‌دهد. همچنین انعطاف‌پذیری لازم برای حرکت ناخن‌ها را افزایش داده و مانع از خم شدن و شکسته شدن آنها می‌شود.

 • جلوگیری از تغییر رنگ ناخن

این مورد به‌خصوص در لاک‌های قرمز بیشتر مشاهده شده است. تا ساعتی بعد از استفاده از رنگ قرمز، به دلیل ایجاد واکنش شیمیایی بین ناخن و لاک، رنگ قرمز آن به زردی می‌زند. لاک پایه مانع از این زردی و تغییر رنگ لاک و ناخن شما می‌شود.

 • مناسب برای انواع ناخن‌ها

باتوجه‌به انواع لاک پایه تقویت‌کننده، مرطوب‌کننده و ضخیم بهترین و مناسب‌ترین بیس کت را برای خود انتخاب کنید.

رنگ لاک پایه متناسب با رنگ پوست

رنگ لاک پایه مناسب پوست‌های روشن و خیلی روشن

برای این نوع پوست‌ها، ترکیبی از کرم و بژ به همراه سایه کمی از صورتی خیلی روشن، مناسب‌ترین رنگ لاک پایه است. زیرا جلوه بسیار منحصربه‌فرد و زیبایی روی پوست‌های روشن دارد. همچنین مانع از دیده‌شدن حالت زردی و پریدگی رنگ پوست آنها می‌شود.

رنگ لاک پایه مناسب پوست‌های روشن تا گندمی

برای پوست‌های گندمی، تناژ متوسطی از رنگ صورتی در لاک پایه استفاده کنید. از رنگ قرمز مرجانی هم به میزان کمی در آن بهره بگیرید تا بر گرمی آن اضافه شود. به‌طورکلی رنگ‌های صورتی گرم و متوسط، دستان افرادی با این نوع پوست را روشن‌تر و انگشتان دست آنها را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

رنگ لاک پایه مناسب پوست‌های گندمی تا تیره

به این نوع پوست‌ها، برنزه هم می‌گویند. استفاده از رنگ‌های برنزه در لاک پایه پوست افراد گندمی، آنها را درخشان‌تر و گرم‌تر می‌کند. برخلاف تصور برخی که می‌گویند پوست مرده یا تیره‌تر می‌شود. رنگ‌هایی هم که در آنها طیف کمی بنفش یا صورتی در ته آنها وجود دارد، بسیار مناسب پوست‌های گندمی هستند. پوست‌های سرد از ته رنگ قهوه‌ای و پوست‌های گرم از ته رنگ کرم برای لاک پایه استفاده کنند.

رنگ لاک پایه مناسب پوست‌های تیره و خیلی تیره

به عقیده کارشناسان آرایش، رنگ‌های کرم، بژ و صورتی در طیف تیره مناسب پوست‌های تیره و خیلی تیره هستند. این نوع رنگ، باید به طور کامل ناخن را ماسک یا پوشش دهد تا اگر رنگ لاک ناخن با آن متفاوت بود، تناقض و تداخل فاحشی بین رنگ‌ها به وجود نیاید.

نکات مهم هنگام خرید لاک پایه

 • لاک پایه را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب کنید.
 • از لاک پایه با رایحه شیرین و خوشبو استفاده کنید.
 • به غلظت بیس کُت هنگام خرید توجه داشته باشید، چون اگر رقیق باشد هنگام استفاده باید چندلایه از آن را روی ناخن خود بکشید.
 • قلم موی بیس کُت باید انعطاف‌پذیری ملایمی داشته باشد و نباید افشان با موهای پخش شده باشد.
 • موقع خرید، به فکر پاک‌کردن آن بعد از استفاده باشید و یک کلینزر یا پاک‌کننده خوب بخرید.
 • یک لاک پایه با نشان بهداشت از برند معتبر تهیه کنید. زیرا این لاک پایه‌ها فاقد هرگونه ناخالصی هستند و آسیب کمتری به ناخن وارد می‌شود.

جمع‌بندی:

لاک پایه همانند پرایمرهای آرایش صورت، جز اساس آرایش ناخن‌ها هستند. ناخن کارهای حرفه‌ای به‌خوبی می‌دانند که برای ماندگاری و ایجاد زیبایی بیشتر لاک ناخن‌ها استفاده از لاک پایه الزامی است. شاید بتواند لاک ناخن را تا چند ساعتی بدون لاک پایه روی انگشتان نگه داشت، ولی استفاده از لاک پایه از آسیب هر چه بیشتر مواد شیمیایی لاک به ناخن‌ها جلوگیری می‌کند. پس حتماً از یک لاک پایه متناسب با رنگ پوست خود برای زیبا شدن ناخن‌ها و انگشتان دستتان استفاده کنید.  

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: لاک پایه خوب چی بخرم؟ برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.