آرایشی

تاریخچه لاک ناخن

می توان نمونه های زیادی از لاک ناخن را در بسیاری از تمدن های باستان یافت، اما فقط در زمان معاصر است که این محصولات آرایشی به اوج محبوبیت خود رسیده اند. لاک ناخن که از پیشرفت های باورنکردنی انقلاب صنعتی و توانایی های جدید شیمی دانان مدرن برخوردار شده است، لاک ناخن به عنوان یکی از محصولات آرایشی قابل قبول از نظر اجتماعی ظاهر شده است و توسط جمعیت زن در نیمکره غربی کاملا پذیرفته شده است. مراقبت از ناخن در دوران مدرن همیشه یکی از قسمت های مهم مد بوده است،

به گفته مورخان و باستان شناسان ، ۵۰۰۰ سال پیش لاک ناخن در چین ایجاد شد که توسط طبقه حاکم برای تشخیص خود از جمعیت عمومی استفاده شد. رنگ های محبوب لاک عموما از طبیعت فلزی “طلا یا نقره” و نماد قدرت و ثروت بودند. یک تفاوت بین چین و تمدن های باستانی دیگر که از لاک ناخن استفاده می کردند این بود که استفاده از این محصول آرایشی برای مردم عمومی مجاز نبود.

لاک ناخن از چین به سراسر هند ، خاورمیانه و شمال آفریقا پخش شد، و در مصر به اوج درخواست و مصرف رسید. مانند بسیاری دیگر از محصولات آرایشی ، لاک ناخن پس از سقوط امپراتوری روم از مد اروپا ناپدید شد. تنها پس از ورود رنسانس و ارتباط تجاری جدید با خاورمیانه و هند بود که اشراف اروپا به لاک ناخن دسترسی پیدا کردند. با گذشت قرن ها، لاک ناخن بیشتر و بیشتر به امری عادی تبدیل شد و سرانجام در اواخر قرن ۱۸ در فرانسه به امری عادی تبدیل شد.

با شروع قرن نوزدهم ، لاک ناخن و رنگ آمیزی در بین مردم انگلیس، ایتالیا و ایالات متحده نیز رایج شد، اما در اوایل قرن ۲۰ بود که لاک ناخن واقعا محبوب شد، و مانیکورهای ناخن در فرانسه بیش از هر کشور دیگری ظاهر شدند.

در آخر بهتر است بدانید امروزه لاک ناخن را می توان در هر ترکیب ممکن از رنگ و تیرگی یافت. اما لاک ناخن مشکی که امروزه در خرده فرهنگ های پانک، ایمو و هوی متال رایج است با آنها معرفی نشده است، بلکه در دهه ۱۹۳۰ در دوران پس از آرت دکو معرفی شد.

Translated from the site

“historyofcosmetics.net “

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.