بهداشت و زیبایی ناخن

سیر تا پیاز انتخاب و خرید قلم موی ناخن خوب!

مقدمه:

انتخاب صحیح ابزار زیبایی ناخن، تأثیر فوق‌العاده‌ای در رسیدن به نتیجه دلخواه خواهد داشت. یکی از این ابزارها قلم موی ناخن است. قلم موی ناخن در اندازه، انواع و شکل‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شود. به همین دلیل باید از کارکرد هرکدام برای انواع کاشت ناخن آشنا باشید تا انتخاب درست و مطمئنی داشته باشید.

تفاوتی ندارد ناخن کار باشید یا خانمی که قصد دارید خودتان در منزل بدون رفتن به آرایشگاه، کاشت ناخن انجام دهید، در این مقاله می‌خواهیم به شما در انتخاب یک قلم‌موی ناخن خوب کمک کنیم.

انواع قلم‌موی کاشت ناخن

انواع قلم‌موی کاشت ناخن

همسو با ساخت و تولید محصولات بهداشتی – آرایشی، ابزارهای متناسب برای استفاده راحت و بهینه از آنها نیز تولید و عرضه می‌شود. محصولات بهداشتی ناخن و ابزارهای لازم برای کمک به آرایش بهتر ناخن، از این قاعده مستثنی نیستند. انواع قلم‌موهای متنوع موجود در بازار نیز برای اهدافی که دوست دارید، تولید شده‌اند. انتخاب درست قلم‌موی ناخن شما را سریع‌تر و آسان‌تر به هدفتان در طراحی ناخن می‌رساند.

قلم‌موهای ناخن سه نوع هستند:

 1. قلم‌موی کاشت ژل
 2. قلم‌موی کاشت پودر اکریلیک
 3. قلم‌موی طراحی ناخن

توصیه می‌شود قلم‌موی ناخن را مشابه مارک محصولات کاشت ژلی یا اکریلیکی انتخاب کنید. زیرا به شما در طراحی و کاشت بهتر کمک زیادی می‌کند. هرچند ممکن است آن‌قدر در این کار ماهر و باتجربه باشید که بتوانید از قلمی متفاوت با نوع کاشت بهره بگیرید.

در ادامه ویژگی‌های هرکدام از قلم‌موها را به طور جداگانه بررسی می‌کنیم.

قلم‌موی ناخن مخصوص کاشت ژل

ژل به دلیل خاصیت روان بودن، نیاز به نگه‌داشتن با یک ابزار خاص و منحصربه‌فرد دارد. قلم‌موی استاندارد با سایز ۴ یا ۵ پیشنهاد ایده آلی برای کاشت ژل روی ناخن است. سر قلم‌موی مخصوص کاشت ژل از موی مصنوعی ساخته می‌شود. علت انتخاب موی مصنوعی دوام بالای آن، جلوگیری از سرخوردن ژل از روی قلم، جلوگیری از جذب ژل به موی قلم و در نهایت ممانعت از هدررفتن آن است.

قلم‌موی ناخن مخصوص کاشت پودر

ازآنجاکه پودر بین موهای مصنوعی گیر می‌کند، قلم‌موهای مخصوص کاشت پودر لاک ناخن از موی طبیعی دم سمور ساخته می‌شود. ضخامت و ساختار قلم‌موی کاشت پودر طوری طراحی شده که رطوبت موردنیاز برای ترکیب و مخلوط شدن پودر با لیکوئید را جذب و نگهداری می­کند. از طرفی دیگر این نوع قلم از استحکام و انعطاف‌پذیری فوق‌العاده بالایی برخوردار است. به‌طوری‌که هنگام خیس بودن قلم، همه موهای آن به حالت اولیه برمی‌گردند و پراکنده نمی‌شوند.

قلم‌موی مخصوص طراحی ناخن

قلم‌موهای طراحی ناخن معمولاً برای کارهای ظریف‌تر و دقیق‌تر ساخته می‌شوند. به همین دلیل از قلم‌موهای کاشت ژل و پودر نازک‌تر هستند. در برخی نمونه‌ها این نوع قلم‌ها، ۴ یا ۵ مو و حتی برخی دیگر ۱ یا ۲ مو دارند. قلم‌موی طراحی ناخن در انواع مختلفی به‌منظور ایجاد طرح‌ها و گراف‌های متنوع تولید و به بازار عرضه می‌شوند.

نحوه انتخاب اندازه قلم موی ناخن

اگر تازه‌کار هستید و هنوز مهارت چندانی ندارید، برای کاشت اکریلیکی از یک‌ قلم کوچک در سایز ۶ یا ۸ استفاده کنید. این نوع قلم‌ها به طرز شگفت‌انگیزی عالی هستند. زیرا وقتی با آن دانه کوچک پودر اکریلیک برمی‌دارید، امکان تسلط روی کاشت و ایجاد تناسب بین لیکوئید و پودر برای شما فراهم می‌شود.

دلیل عمده طراحی این سایز قلم‌موها، برای همین کار است. اگرچه ممکن است روند کار شما کند و طولانی شود و تمایل به استفاده از قلم‌موی کاشت با سایز بزرگ‌تر داشته باشید. قلم‌مو با اندازه بزرگ، شما را برای برداشتن دانه‌های کوچک‌تر محدود نمی‌کند ولی برای حرفه‌ای شدن نیاز به کسب تجربه و مهارت دارید. زیرا باید نسبت صحیح بین پودر و لیکوئید دستتان بیاید تا کار خوبی ارائه دهید.

به‌تدریج که در کار خود متخصص شدید، سایز قلم‌موی خود را تا ۱۴ و ۱۶ هم می‌توانید تغییر دهید. اغلب ناخن کاران با اندازه‌های ۱۰ یا ۱۲ و باتوجه‌به مارک محصولاتی که با آن کار می‌کنند، قلم موی خود را انتخاب می‌کنند.

طرز استفاده از قلم موی ناخن

 • قلم موی کاشت پودر لاک ناخن

 1. قلم را درون لیکوئید فرو ببرید، در حدی که مرطوب شود و زیاد خیس نشود. لیکوئید فراوان، باعث ایجاد حباب و ترک خوردن آن روی ناخن می‌شود.
 2. نوک قلم را به سطح پودر لاک ناخن بزنید.
 3. ترکیب خمیری درست شده در قلم‌مو را از قسمت بالای ناخن به سمت نوک آن حرکت دهید. این کار را با حرکاتی آرام و پیوسته انجام دهید. چنانچه مواد کم و به‌اندازه کافی نبود، مجدد قلم‌مو را با ترکیب لیکوئید و پودر آغشته کنید.

توجه داشته باشید در هر بار برداشتن مواد و انتقال به ناخن، از یک حوله یا دستمال کاغذی خشک برای تمیزکردن قلم استفاده کنید تا تمام مواد اضافی لابه‌لای قلم‌مو به‌خوبی پاک شود.

 • قلم موی مخصوص کاشت ژل

نحوه استفاده از قلم‌موی کاشت ژل نیز مشابه قلم‌موی کاشت پودر است. تنها تفاوت آن در مواد به‌کاررفته برای کاشت است. در کاشت ژل به‌جای پودر – لیکوئید از لیکوئید – پلی ژل استفاده می‌شود.

نحوه و چگونگی تمیزکردن قلم موی ناخن

 • برای تمیزکردن قلم‌موی کاشت ژل و قلم‌موی طراحی از محلول کلینزر cleanser استفاده کنید.
 • برای تمیزکردن قلم‌موی مخصوص کاشت پودر، از محلول قلم شور و لیوان قلم شور استفاده شود.

نکات مهم در مورد قلم موی ناخن

 • موهای قلم کاشت ژل و پودر بسیار متنوع و متفاوت از یکدیگر هستند. باتوجه‌به نوع خدماتی که روی ناخن انجام می‌شود انواعی از مدل‌های اشکی، سرگرد، تخت و زبون گربه‌ای تولید می‌شوند.
 • قلم‌موهای پودری را بعد از هر بار استفاده حتماً تمیز کنید. این کار مانع از سفت شدن مواد و آسیب‌دیدن قلم‌مو می‌شود.
 • از استون در تمیزکردن قلم‌موی کاشت پودر خودداری کنید. زیرا موهای قلم را از بین می­برد و تا حد زیادی عملکرد آن را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد. به‌گونه‌ای که قلم خاصیت جذب رطوبت را از دست می‌دهد.
 • از فشاردادن زیاد قلم روی حوله و دستمال هنگام تمیزکردن آن بپرهیزید.
 • قلم‌مو را مدت زیادی در لیکوئید یا لیوان شور نگذارید.
 • از تماس قلم‌مو با ته ظرف خودداری کنید، چون موهای آن کج می‌شوند.
 • بهترین قلم‌موها از جنس الیاف باکیفیت و با بدنه سبک و خوش‌دست هستند.

جمع‌بندی:

قلم‌موی ناخن یکی از ابزارهای پرکاربرد در طراحی و کاشت ناخن است. این وسیله ظریف و حساس در انواع، جنس، شکل و سایزهای مختلفی تولید می‌شود. به‌طورکلی محصولات بهداشتی ناخن بسیار ظریف، حساس و انعطاف‌پذیر هستند و نیاز به مراقبت زیاد دارند؛ بنابراین بعد از هر بار استفاده، از مواد پاک‌کننده مخصوص هرکدام برای تمیزکردن آن استفاده کنید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات آرایشی در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: قلم موی ناخن خوب چی بخرم؟ برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.