بهداشت و زیبایی ناخن

معرفی ۳۶ مدل از لوازم آرایش ناخن موجود در بازار ایران

مقدمه:

لوازم آرایشی ناخن، همانند سایر ابزارهای آرایشی طیف وسیعی از مجموعه آرایشی – بهداشتی ناخن را در برمی‌گیرد. این وسایل علاوه بر زیبا کردن ناخن‌ها، در حفظ سلامت و بهداشت ناخن‌ها نیز کاربرد دارند. انواع ست مانیکور، پدیکور، ابزارهای کاشت ناخن تخصصی و حرفه‌ای از جمله لوازم آرایشی ناخن محسوب می‌شوند.

اما ما در اینجا قصد داریم تنها به دو محصول قلم طراحی و لنز یا برچسب ناخن که برای تزئین و آرایش ناخن به کار می‌رود، اشاره کنیم.

لنز ناخن چیست؟

خرید برچسب ناخن

لنز ناخن یا برچسب ناخن، یکی از روش‌های جدید و مدرن برای تزئین و طراحی ناخن است. این عنصر زیبایی ناخن، در طرح‌ها و نقوش مختلفی تولید و عرضه می‌شود. در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید روی ناخن را با آن تزئین کنید و هیچ‌گونه عوارضی هم برای ناخن ندارد.

استفاده از برچسب ناخن، بسیار ساده و مقرون‌به‌صرفه است. زیرا بدون مراجعه به ناخن کار و در منزل هم می‌توانید روی ناخن‌های خود، این لنزها را بچسبانید.

طریقه استفاده از لنز ناخن بعد از لاک زدن

 • ابتدا انگشتان خود را لاک‌زده، اجازه دهید لاک روی ناخن‌های شما خشک شود.
 • سپس برچسب موردنظر خود را از روی ورق نایلونی آن جدا کنید.
 • یکی از طرح‌های موردنظر را با قیچی از سایر طرح‌ها جدا کنید و درون آب گرم قرار دهید.
 • بعد از چند ثانیه، کاغذ از لنز جدا می‌شود.
 • لنز را در معرض هوا خشک کنید و به‌آرامی و بااحتیاط روی ناخن لاک‌زده خود بگذارید. مطمئن شوید که بین لاک و لنز هیچ‌گونه هوایی قرار نمی‌گیرد. نکته مهم اینکه باید لاک و لنز ناخن، کاملاً خشک شده باشند تا هیچ هوایی بین آنها ایجاد نشود.
 • سپس با برق ناخن یا تاپ کت، لنز را به طور کامل روی ناخن بچسبانید.
 • در انتهای کار قسمت‌های اضافی را با استفاده از سوهان ناخن جدا کنید.

طریقه استفاده از لنز ناخن بعد از مانیکور

 • بعد از کاشت ناخن یا مانیکور کردن، ناخن‌ها را بافر بکشید. با این کار هم اثر چربی‌ها از بین می‌رود هم از بلند شدن لاک ژل جلوگیری می‌کنید.
 • روی تمام ناخن‌ها، بیس ژل بکشید. در طول کار لبه آزاد ناخن‌ها را با استفاده از قلم ببندید تا لاک ژل ترک برندارد.
 • انگشتان خود را زیر دستگاه LED یا UV بگذارید تا ناخن‌ها خشک شوند.
 • بعد از زدن لاک ژل، ناخن‌ها را مجدد زیر دستگاه LED بگذارید.
 • ناخن‌ها که کاملاً خشک شدند، آنها را با لایه‌ای از تاپ ژل کاور کنید و با دستگاه LED خشک کنید.
 • قبل از برش طرح برچسب ناخن، ابتدا آن را با سایز ناخن خود، اندازه بگیرید.
 • بعد از اینکه از سایز لنز ناخن خود اطمینان حاصل کردید، طرح خود را برش و در آب گرم بیندازید.
 • لایه زیرین برچسب که جدا شد، لنز را روی ناخن خود بچسبانید.
 • اضافه‌های طرح را با استفاده از سوهان ناخن، برش دهید.
 • به کمک تاپ شاین، طرح نهایی خود را روی ناخن فیکس کنید و با دستگاه UV خشک کنید.

۵ نکته در مورد برچسب ناخن

 1. برچسب یا لنز ناخن را از فروشگاه‌های فیزیکی و اینترنتی معتبر خریداری کنید. دقت کنید اندازه و سایز طرح با ناخن‌ها استاندارد باشند. زیرا در صورت بزرگ بودن طرح، برچسب همراه با لاک خراش پیدا می‌کند. استیکر یا طرح ناخن باید از قسمت تحتانی ناخن شروع شود و قبل از رسیدن به سر ناخن پایان یابد.
 2. از دستمال مرطوب برای مرطوب کردن لنز ناخن استفاده کنید. زیرا معمولاً دستمال‌های مرطوب، حاوی مقداری الکل هستند. با این کار علاوه بر نمدار کردن برچسب، ناخن و لنز را نیز ضدعفونی می‌کنید.
 3. لنز ناخن را در کمترین زمان ممکن و در منزل هم می‌توانید نصب کنید. این کار هیچ آسیبی به ناخن‌های شما نمی‌زند.
 4. لنز ناخن در مقابل آب، مقاومت زیادی دارد. به‌ویژه اگر از لاک روشن یا سفید قبل از چسباندن برچسب استفاده کنید.
 5. استیکرهای ناخن، دارای تنوع زیادی در طرح و رنگ هستند. همچنین از نظر قیمت و هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه هستند.

قلم طراحی ناخن

خرید قلم طراحی ناخن

برای طراحی و ترسیم اشکال ظریف و زیبا روی ناخن، نیاز به ابزارهای مخصوص است. عمده‌ترین وسیله طراحی، قلم‌مو یا قلم طراحی ناخن است. قلم‌های متنوع و مختلفی برای طراحی ناخن تولید می‌شوند. هرکدام از این قلم‌ها باتوجه‌به نوع کاربری و استفاده خود، کاربرد متفاوتی دارد.

انواع قلم طراحی ناخن و کاربرد آنها

قلم طراحی سرگرد: مناسب ترسیم و طراحی‌های پیچیده و گلبرگ‌های بزرگ

قلم طراحی سوزنی: برای طراحی اشکال طولانی، با ایجاد خطوط صاف بدون لرزش دست مانند شکل حیوانات

قلم طراحی مربعی با سر صاف: مناسب ترسیم و طراحی طولانی مانند ترسیم گل‌های یک‌مرحله‌ای است. از این نوع قلم اغلب در کاشت ژل ناخن استفاده می‌شود.

قلم طراحی با سرکج: مناسب پاک‌کردن و زدودن اضافات لاک از روی ناخن

قلم طراحی بادبزنی: برای پاشیدن اکلیل، پودر شمیر و پودر شوگر و نیز پاک‌کردن اضافات آنها از روی ناخن

قلم طراحی دیتیل: برای اضافه‌کردن جزئیات به ناخن استفاده می‌شود. کوتاه بودن قلم و موی سفت سر آن، باعث می‌شود که تسلط و کنترل بیشتری روی کار داشته باشید.

قلم طراحی نوک‌تیز: مناسب برای طراحی گلبرگ‌های گل و اشک روی ناخن

قلم طراحی داتینگ: مناسب نقطه‌گذاری مانند رسم شکل پلنگ

قلم طراحی آمبره: مورداستفاده برای طراحی و محو کردن دورنگ متفاوت روی ناخن

قلم طراحی فید ابری: سر این قلم‌ها اسفنج یا ابر بوده و به‌راحتی بدون تمرین، امکان فید و محو کردن دورنگ متفاوت روی ناخن را برای شما فراهم می‌کند.

قلم طراحی سیلیکونی: پرکاربردترین قلم با سر سیلیکونی. مرتب کردن و ایجاد انواع طرح لاک ناخن، پاک‌سازی مواد اضافه از کاشت ژل، مخلوط کردن پودر طراحی و اکلیلی و بسیاری از موارد دیگر.

نکات مهم هنگام خرید قلم طراحی ناخن

شکل و اندازه قلم طراحی

شکل قلم طراحی را بر اساس نوع نیاز و کاربری آن انتخاب کنید. قلم طراحی با موهای بلند و نازک برای ترسیم خطوط طولانی، صاف و بدون لرزش کاربرد دارد. قلم‌های کوچک برای طراحی و رسم جزئیات بادقت بالا مناسب هستند.

کیفیت قلم طراحی

اگر مبتدی هستند و هنوز با انواع قلم‌ها آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم پک قلم‌های طراحی را تهیه و خریداری کنید. زیرا با این کار بدون نگرانی بابت خراب‌شدن قلم، انواع طراحی‌ها را با قلم‌های متفاوت یا قلم‌های یک‌شکل می‌توانید تجربه کنید. وقتی در این کار مهارت پیدا کردید، از قلم طراحی‌های باکیفیت بالا برای کار خود استفاده کنید.

جنس موی قلم طراحی

موی قلم طراحی هم از الیاف مصنوعی و هم از الیاف طبیعی تولید می‌شود. امروزه بسیاری از الیاف مصنوعی دارای کیفیت بالایی هستند. محصولات حاصل از این الیاف علاوه بر مقاومت، مرغوب نیز هستند.

درپوش و محافظ قلم طراحی

درپوش و جعبه نگهداری از قلم طراحی، ابزار فوق‌العاده با اهمیتی است. این درپوش برای جلوگیری از آلودگی قلم طراحی با گردوغبار ساخته می‌شود. همچنین استفاده از درپوش برای قرارگرفتن قلم طراحی در کیف، کشو یا در جعبه لوازم آرایشی بدون آسیب رسیدن به آن ضروری است. روی جعبه محافظ قلم‌های طراحی، کد قلم درج شده است که باعث تمایز قلم‌موها از یکدیگر می‌شود.

جمع‌بندی:

ابزارهای متفاوتی برای زیبایی ناخن وجود دارد. برخی از این ابزارها کار تزئین و طراحی روی ناخن را راحت کرده‌اند. به‌ویژه برای افرادی که مایل به انجام کار طراحی و زیباسازی ناخن‌های خود در منزل دارند.

لنز ناخن و قلم طراحی از جمله ابزارهای آرایشی ناخن هستند. برچسب یا لنز ناخن وسیله‌ای بسیار کارآمد و ساده است که به‌راحتی می‌توانید در منزل و بدون حضور در سالن آرایشگاه از آن بهره‌مند شوید. انتخاب استیکرها و شکل‌های زیبا برای یک مجلس یا مهمانی شما را فردی جذاب و خاص نشان می‌دهد.

قلم طراحی در انواع مختلف با کاربری‌های متفاوتی تولید و عرضه می‌شوند. برحسب نیاز و کاربرد قلم می‌توانید یکی از قلم طراحی‌های دلخواه را انتخاب و خریداری کنید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: لوازم آرایشی ناخن خوب چی بخرم؟ برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.