خودرو و لوازم یدکی

هر آنچه باید راجب دمپینگ خودرو بدانید!

مقدمه:

اگر از سروصدای ماشین خود از جمله: صدای موتور خودرو، صداهای مختلف از جاده و آسفالت و … خسته شده‌اید و دیگر تحمل شنیدن آنها را ندارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید! دمپینگ خودرو، همان راه حلی است که در جستجوی آن هستید. در ادامه بطور مفصل، به بررسی هر آنچه باید راجب دمپینگ خودرو بدانید، پرداخته‌ایم. پس با ما همراه باشید.

دمپینگ خودرو چیست؟

دمپینگ خودرو چیست؟

تعریف دمپینگ خودرو بسیار سادست! به طور کلی، به تمامی اعمال و نصب ورقه‌هایی می‌گویند که از قسمت داخلی خودرو به روی بدنه آن انجام می‌شوند، فرآیند دمپینگ خودرو می‌گویند. شما با نصب ورقه‌هایی دمپینگ به میزان تاثیر آن، پی خواهید برد. بعد از نصب، دیگر خبری از صداهای اضافی از موتور و … خودروی شما نخواهد بود. همچنین ممکن است شما سیستم صوتی فوق‌العاده و مجهزی برای خودروی خود تهیه کرده باشید؛ اما نتیجه دلخواهی از آن، نگرفته باشید. بعد از دمپینگ، شما بهترین نتیجه را خواهید گرفت و این نگرانی شما نیز برطرف خواهد شد. در واقع اگر شما هریک از مشکلاتی که ذکر شد را داشته باشید، کارشناسان به شما دمپینگ خودرو (Car Damping) را پیشنهاد خواهند داد.

شاید ورود صداهای زیاد از خارج از خودرو و یا خروج صدای سیستم صوتی، اذیت کننده باشد؛ اما نکته مهم‌تر از این موارد هست که شما را برای انجام این فرآیند، قانع خواهد ساخت. حفظ دمای داخلی خودروی شما، دیگر مزیتی است که دمپینگ آن را برایتان در فصول مختلف سال، انجام خواهد داد.

مزیت دیگر آنکه این ورقه‌ها عایقه رطوبت و حرارت هستند و ضد اشتعال! یعنی به هیچ وجه، آتش نمی‌گیرند و این بسیار نکته مهمی است که استفاده از این روش را، کاربردی‌تر می‌کند. اینکه این ورقه‌ها عایق حرارت هستند، به کاهش مصرف سوخت خودروی شما و صرفه جویی آن، کمک خواهد کرد.

عایقی فوق‌العاده به نام ورق دمپینگ STP

ورق دمپینگ STP، همچون ورقه‌هایی هستند که همه شما به اکنون در منزل خود دیده و استفاده کرده‌اید. بله! درست متوجه شدید، همان ورقه‌های عایقی که برای درب و پنجره منزل‌تان استفاده شده است. معمولا در ساختمان‌های تجاری و مسکونی، استفاده از این نوع عایق، مرسوم است. این عایق داخلی چهار وظیفه مهم بر عهده دارد: عایق صدا، حرارت، رطوبت، لرزش‌گیر و یک ویژگی بسیار مهم، یعنی ضد اشتعال بودن را دارد. بنابراین، بهترین گزینه برای استفاده در فرآیندی مثل دمپینگ است.

پنل‌هایی که مخصوص انجام این کار هستند، دارای روکشی آلومینیومی هستند و جنس آنها از پلیمر است. در تولید این ورقه‌ها از متریال خاصی استفاده شده، وارداتی هستند و مواد شیمیایی مضری ندارند. این ورقه‌ها با خواصی که دارند، می‌توانند تمامی روزنه‌های موجود در بدنه خودروی شما را پوشش دهند.

در دمپینگ خودرو، چه کارهایی صورت می‌گیرد؟

متخصصان طی این فرآیند، یعنی دمپینگ خودرو تمامی اتاق خودرو از جمله درب‌ها، کف خودرو و سقف را باز کرده و ورقه‌هایی با جنس فوم پلی اتیلن را در قسمت داخلی آنها، می‌چسبانند. در قسمت قبل به این نکته اشاره شد که این ورقه‌ها در یک طرف خود چسب دارند و به دیواره‌ها و یا سایر بخش‌های خودروی شما، خواهند چسبید. پس از آن، اتاق خودروی شما به شکل اولیه‌ی خود باز خواهد گشت. در واقع می‌توان گفت که، در ظاهر خودروی شما قرار نیست تفاوتی ایجاد شود، بلکه خودروی شما عایق‌بندی می‌شود تا صداهای اطراف به داخل خودرو نرسد و یا بتوانید استفاده بهتری از سیستم صوتی مد نظر خود، داشته باشید.

هر آنچه باید راجب دمپینگ خودرو بدانید

دمپینگ خودرو در مرکز معتبر در تهران

شاید تصور کنید که دمپینگ خودروی مراحلی آسان دارد و شما یا هر فردی، بدون تخصص یا تجربه‌‎ای می‌توانید از عهده آن برآیید؛ اما اینگونه نیست! اینکه یک شخص بتواند قسمت‌های داخلی خودروی شما را بدون آسیب رساندن باز کند، نیاز به تجربه دارد. اینکه فردی بتواند ورق دمپینگ را درست نصب کند، نیازمند مهارت است. و در آخر، اینکه شخص بتواند تمامی قطعات را درست ببندد، کاربلدی می‌خواهد. اکنون احتمال می‌دهیم که دغدغه جدیدی برای شما ایجاد شده است و نمی‌دانید برای انجام این کار، باید به کجا مراجعه کنید و کدام مرکز، معتبر و حرفه‌ای هستند. از این رو، قصد داریم بهترین مرکز تخصصی دمپینگ خودرو را به شما عزیزان، معرفی کنیم.

بنابر تمامی این توضیحات، بهترین راه انتخاب یک مجموعه حرفه‌ای برای انجام این مراحل بصورت کامل و اصولی است. پیشنهاد ما برای دمپینگ خودرو، انتخاب مجموعه رودلند است که بیش از ده سال تجربه دمپینگ خودرو توسط کارشناسان مجرب را دارد. علاوه بر دمپینگ، می‌توانید خرید لوازم آفرود خود را از این کلینیک خودرو داشته باشید.

اگر قصد انجام این کار را برای خودروهای دو دیفرانسیل خود در مجموعه رودلند دارید، می‌توانید جهت کسب مشاوره رایگان و یا اطلاع از قیمت آن، با متخصصین این مجموعه در بخش مکانیکال تماس گرفته و ارتباط بر قرار کنید. اگر ساکن تهران هستید، کار برای شما راحت‌تر است و می‌توانید بصورت حضوری، مشاوره بگیرید. ساکنین شهرستان‌ها نیز می‌توانند بصورت تلفنی مشاوره گرفته و در صورتی که قصد انجام دمپینگ خودروشان را داشتند، با رزرو وقت و هماهنگی‌های لازم، بصورت حضوری جهت دریافت خدمات به این مرکز مراجعه فرمایند.

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.