مبلمان خانگیدکوراکتیو

کتابخانه خوب چی بخرم؟

مقدمه:

در اکثر خانه ها کتاب وجود دارد، در نتیجه نیاز به کتابخانه داریم. کتابخانه، کمد بسیار پر کاربردی است که در مکان های زیادی به وجودش نیاز داریم. در مدارس، ادارات، شرکت و حتی اتاق یک دانش آموز این وسیله دیده می شود.

کتابخانه ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به سلیقه و نیاز شما انتخاب می شوند. در ادامه مطالب برای شما ویژگی های یک کتابخانه خوب را بیان می کنیم تا هنگام خرید شما راحت تر انتخاب کنید.

کتابخانه ها دارای مدل های متفاوتی مثل: ایستاده،دیواری، متصل به میز تحریر و درب دار طراحی می شوند که در سازماندهی کتاب ها و ایجاد نظم در اتاق بسیار تاثیر گذار است.

خرید کتابخانه

نکات مهمی که باید هنگام خرید یک کتابخانه خوب به آنها توجه کنیم:

ارتفاع کتابخانه:

ارتفاع کتابخانه بسیار مهم است. هرچقدر ارتفاع بیشتر باشد در نتیجه تعداد طبقات برای گذاشتن کتاب هم بیشتر می شود. اگر تعداد کتابها زیاد است بهتر است از کتابخانه هایی با ارتفاع بیشتر استفاده کنید، این مورد در ادارات و مدارس بیشتر دیده می شود. اگر تعداد کتاب هایتان کم است از کتابخانه هایی با ارتفاع کمتر استفاده کنید. برای اینکه جلوه بهتری به اتاقتان بدهید می توانید از لوازم تزئینی هم در چیدمان استفاده کنید.

پهنا کتابخانه:

عرض و پهنای کتابخانه بسیار مهم است. شما می توانید طبقات را با توجه به سلیقه تان مرتب کنید. این طبقات را می توان بصورت یکسان  و هم عرض بچینیم.

عمق:

عمق به اندازه کتاب، مجله ها و وسایل تزئینی که قرار است در آن قرار بگیرد بستگی دارد. بطور معمول عمق ۳۰ سانتی متر است به با توجه به مدل ممکن است تغییر کند.

طبقه ها:

بعضی از کتابخانه ها دارای طبقات جداشونده هستند، یعنی شما می توانید برخی از این طبقات را جابجا کنید و هر مدلی که دوست دارید بچینید. اگر طبقات قابل تغییر نبودند، ارتفاع بین آنها را اندازه گیری کنید تا به مشکل برنخورید.

قفسه کتابخانه

انتخاب کتابخانه ای خوب برای خانه یا محل کار:

۱ – محل قرارگیری: مهم ترین کاری که قبل از رفتن به خرید باید انجام دهید، اندازه گیری محل قرار گیری کتابخانه است. اندازه گیری دقیق باعث می شود شما سایز مورد نیازتان را بدانید و کوچکتر یا بزرگتر از حدنیاز نخرید. علاوه بر توجه به سایز حتما به دکوراسیون و فضای اطراف محل قرارگیری کتابخانه توجه نمایید تا به مدل انتخابی دقت بیشتری فرمایید.

۲ – ابعاد کتاب ها: قبل از خرید کتابخانه حتما به سایز و تعداد کتاب هایتان توجه کنید. اگر کتاب های زیادی دارید و سایز انها بزرگ است، از کتابخانه هایی با ابعاد بزرگ استفاده کنید. طبقات بیشتر سبب می شود شما براحتی کتاب هایتان را مرتب کنید.

۳ – رنگ: انتخاب رنگ کتابخانه بسیار مهم است، زیرا باید با دکوراسیون اطرافش هماهنگی برقرار کند.

مدل های کتابخانه

مدل های متفاوت کتابخانه:

*کتابخانه درب دار

این کتابخانه ها بیشتر در منازل و ادارات مورد استفاده قرار می گیرند. مزیت این نوع جلوگیری از ورود گردوغبار به داخل قفسه ها است. اگر دوست دارید کتابخانه نمای زیباتری داشته باشد می توان از درب های شیشه ای هم استفاده کرد. در این مدل امکان چیدن هر وسیله ای در کمد را داریم با بستن درب آن همه چیز پنهان می شود.

*کتابخانه ایستاده

این نوع دارای ارتفاع و طبقات بیشتری است که آنها را در هر بخش از محیط که بخواهیم می توانیم جای دهیم.

*کتابخانه دیواری

این سبک از کتابخانه در دیوار تعبیه می شود که در منازل یا ادارات طرفدار بیشتری دارد. تعیین ابعاد این کتابخانه دست خود ماست . تنها ایراد این مدل عدم جابجایی آن می باشد.

*کتابخانه پلکانی

این مدل که جز کتابخانه های مدرن است، طرفدار زیادی دارد. گوشه ای از اتاق را انتخاب کنید و تعدادی طبقه را نصب نمایید. هرچه به قسمت پایین تر می روید باید سایز طبقات بزرگتر شود تا حالت پلکانی آن ظاهر شود.

*کتابخانه زاویه ای

اگر برای داشتن کتابخانه فضای کافی ندارید، این مدل مخصوص شماست. این نوع را می توانیم در کنجی از اتاق قرار دهیم و از بقیه فضا، حداکثر استفاده را داشته باشیم.

*کتابخانه داربستی

این مدل به نربان بسیار شبیه است. طبقات میان دو اهرم که از سقف آویزان شده است قرار می گیرد که کتاب ها درون آن جای می گیرند.

*کتابخانه توکار

اگر در خانه یا اتاق شما، فرو رفتگی مشاهده می شود بهترین فضا برای نصب کتابخانه های توکار است. این کتابخانه فضای بسیاری برای چیدمان کتاب و وسیله دارد و اصلا فضای اتاق را بیهوده اشغال نمی کند.

امیدواریم از خواندن مطالب بالا بهره برده باشید. در ادامه با بررسی چند نمونه از پر فروش ترین های دیجیکالا با ما همراه باشید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوعفوق برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.