دکوراسیون منزلدکوراکتیو

هفت سین خوب چی بخرم؟

مقدمه:

نوروز یک جشن باستانی است که نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا مورد استقبال قرار می­ گیرد. و جشنی است که ما برای آن لحظه شماری می ­کنیم. هفت سین نیز یک جزء مرسوم از این جشن باستانی در کنار رسوم مختلف آن در میان تمام اقوام است.

شاید انتخاب هفت سین زیبا در کنار سایر اجزای سفره هفت سین سالانه از مهم ترین کارهایی است که برای آغاز سال نو انجام می ­دهیم. در این سفره وسایل مختلفی می ­گذاریم که عبارت اند از سیر، سماق، سرکه، سنجد، سکه، سبزه، سمنو که هریک معنای خاص خورد را دارد علاوه بر این باید به وسایل دیگری توجه داشته باشیم.

برای سفره هفت سین به چه وسایلی نیاز داریم؟

سفره: برای زیر اجزای هفت سین از انواع مختلفی از پارچه یا سفره در انواع ساده و کارشده در رنگ­ های مختلف استفاده می­ شود. همچنین می­ توانید از ترمه، سفره قلمکار و غیره در تناسب با دیگر اجزا و سبک مورد نظر استفاده کنید.

قرآن: در سفره هفت سین یک جلد قرآن برای تلاوت در هنگام تحویل سال می­گذراند. یکی از رسوم زیبا آن است که بزرگ خانواده پس از تحویل سال از میان برگه­ های آن به اعضای خانواده مبلغی به­ عنوان عیدی می­ دهد.

آینه و شمعدان: در سفره هفت سین و در تناسب با دیگر ظروف حاوی هفت سین، آینه و شمعدان به همراه تعدادی شمع مناسب برای سفره خریداری می­ شود.

ظروف اجزای هفت سین: هر یک از اجزای اصلی هفت سین نیازمند ظرف است که برای آن از ظروف مشابه استفاده می ­شود. سری­ های زیبایی از ظروف هفت سین در طرح­ ها و جنس ­های مختلفی وجود دارد. ظروف هفت سین می ­تواند فلزی از جنس مس، برنز، نقره، کریستال و شیشه در انواع طرح دار و ساده و در رنگ ­های مختلف، چینی و سرامیک، چوب یا حتی پلاستیک و سفال کار شده باشد. این ظروف برای تمامی سبک­ های کلاسیک، نئو کلاسیک، مدرن، مینیمال و فانتزی وجود دارند و انتخاب آن بستگی به سلیقه شما دارد. تنگ ماهی، گلدان گل، تخم مرغ از وسایل دیگر سفره هفت سین و هماهنگ با ظروف در سفره وجود دارد.

همان طور که گفته شد چینش و عناصر سفره هفت سین از سبک­ ها پیروی می­ کنند. در سبک کلاسیک از ظروف سنتی، قدیمی و یک شکل، پارچه­ های ترمه و مخمل و ترکیب رنگ شاد استفاده می­ شود. و بایستی تقارن و نظم در چیدمان را رعایت کنید. در سبک مدرن از ظروف ساده، یک رنگ و بدون تزیین، چیدمان ساده و یک یا دو رنگ استفاده می­ شود. در دیگر سبک­ ها نیز به تناسب با ویژگی­ ها از وسایل استفاده می­ شود.

چیدمان سفره هفت سین را در چه جایی از خانه انجام دهیم؟

برای این کار دکوراسیون منزل خود را با دقت بررسی کنید، به این نکته توجه کنید که دید و بازدید شما در ایام نوروز چگونه است. می خواهید سفره را روی زمین یا روی استند بچینید. اگر سفره را روی استند می­ چینید از یک ارتفاع یا چند ارتفاع، از یک میز یا چند میز در اندازه مختلف استفاده می ­کنید. با در کنار یکدیگر قرار دادن شرایط و وسایل مختلف می­ توانید سفره هفت سین مناسبی تهیه کنید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: هفت سین خوب چی بخرم؟ برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.