دکوراکتیومبلمان خانگی

نیمکت خوب چی بخرم؟

مقدمه:

نیمکت خوب چی بخرم؟ آیا قصد خرید بهترین و کاربردی ترین های موجود در بازار ایران را دارید؟ با بررسی ۳۶ نوع از بهترین ها همراه ما باشید.

در تمامی مکان ها از جمله:پارک، محل کار و عابر پیاده ها باید باید محلی برای نشستن وجود داشته باشد. این محل برای افرادی که روزهای پرکار و سخت را سپری کرده اند. بسیار پرکاربرد و مهم است. چه بسا فرد جوانی به بازار رفته و کیسه خرید های زیادی را با خود حمل می کند، در مسیر برگشت به خانه اش احساس خستگی می کند و دوست دارد کمی استراحت کند. پس تمام این نشینمن گاه ها برای تمامی افراد کاربردی است. در این مقاله درباره نیمکت خوب و ویژگی های ان صحبت می کنیم، لطفا با ما همراه باشید.

نیمکت مدارس نیز محلی است که دانش اموزان زمان طولانی تری بر روی آن می نشینند. نشستن طولانی مدت بر روی این نیمکت ها نیازمند رعایت مواردی همچون: مدولاریته، فرم، ارگونومی و قطعات اضافی است.

اما درباره نیمکت هایی که بصورت کوتاه مدت استفاده می شوند، می توانیم طراحی ساده تری داشته باشیم. مانند نیمکت های یکپارچه که دارای گلدان های زیبا یا سطل زباله هستند.

نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که نیمکت یا صندلی هایی که در پارک ها یا فضاهای شهری قرار دارد برای نشستن کوتاه مدت طراحی شده اند، به همین دلیل است که پشتی ندارند اما نیمکت های موجود در مدارس برای نشستن طولانی مدت طراحی شده اند و دارای پشتی بلندی هستند که راحت تراست.

مدل نیمکت های گروه اول در تکمیل فضا های شهری کاربرد بیشتری دارند و بیشتر جنبه زیبایی و تزئینی دارند تا راحتی افراد.

اصولا نیمکت هایی که در هر فضایی استفاده می شود با ساختمان های اطراف هماهنگی دارد. اما بهترین و راحت ترین نیمکت ها ، مدلی هستند که پشتی و جا دستی دارند. این مدل باعث می شود بدن فرم راحتی داشته باشد و افراد در طولانی مدت بر روی آن اوقات خودشان را سپری کنند بدون اینکه ذره ای دچار اذیت شوند.

طراحی نیمکت ها و صندلی ها بصورت مختلفی انجام می شود. مانند:

نیمکت های روبه بیرون که پشت ان ها بهم چسبیده است، این مدل نیمکت برای مرکز های فعالیتی، بازارها و فروشگاه ها استفاده می شود.

نیمکت های انفرادی و تکی، این مدل نیمکت بیشتر در ایستگاه های اتوبوس شهری و کافه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

مدل مدولار که در واحد های کوچک استفاده می شود و می تواند به شکل خطی یا خمیده باشد و برای فضاهای اطراف درختان مورد استفاده قرار می گیرد.

برخی از نیمکت ها و صندلی ها بصورت انفرادی در کنار درختان قرار می گیرند و فضای کاملا شخصی را ایجاد می نمایند. نیمکت ها باید در فضایی قرار بگیرند که از پدیده هایی چون باد و باران در امان باشند. همچنین قرار گیری نیمکت ها نباید در مسیر عبور افراد باشد.

چه ویژگی هایی باید در ساخت نیمکت ها رعایت شده باشد:

راحتی

طول عمر

جذب گرما

عبور آسان آب از روی آن

نیاز به مراقبت کم

استحکام و مقاومت بالا در برابر آسیب ها

خرید نیمکت

کدام مصالح مصرفی؟

فلز و سنگ ماده ای بروز و پرکاربرد هستند ولی نشستن طولانی مدت بر روی آنها باعث بروز سرما در بدن می شود. چوب سبب گرما می شود، می توانیم از ترکیب چوب هم در بافت های امروزی و هم تاریخی استفاده کنیم. البته شیوه مصرف چوب باید بصورت گرد و سخت باشد تا دوام بیشتری از خود نشان دهد. ورقه های فلزی سوراخ دار یا تورهای سیمی مصالح مناسبی برای محیط های شهری هستند. چدن هم یکی از مصالح مصرفی است که نسبت به موارد دیگر، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در قسمت بالا از مصالح مصرفی نیمکت ها نام بردیم، حال می خواهیم درباره نگهداری این مصالح صحبت کنیم.

استفاده از مصاحی که به مراقبت کمتری احتیاج دارند بهتر است. فلزات مصرفی در نیمکت ها باید در برابر تخریب و آسیب (لوازم مونتاژ)از خود مقاومت نشان دهند. اصولا نیمکت های فلزی را با یراق آلات روکار مثل پوشش پودری کارخانه ها که الکتریسیته ساکن دارند، محافظت می کنند.

نیمکت های که در سواحل قرار دارند خسارت بیشتری می بینند، به همین دلیل باید از فولاد ضدرنگ و آلومینیوم مخصوص استفاده شود تا مقاوم تر باشند. بطور کلی باید از مصالحی استفاده کنیم که در گرما یا سرمای شدید یا در آب و هوای مرطوب و خشک آسیب چندانی نبیند.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: نیمکت خوب چی بخرم؟ برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.