دکوراسیون اداریدکوراکتیو

میز اداری خوب چی بخرم؟

مقدمه:

عنوان مقاله پیش رو در مورد انتخاب یک میز اداری خوب است. مجله شارژ۲کال قصد دارد با آموزش نکاتی در این راستا شما را راهنمایی کند.

اگر به دنبال یک میز کارمندی و مدیریتی مناسب هستید. به دلیل اینکه شما مدت­ها از آن میز استفاده خواهید کرد، باید نکاتی را مد نظر داشته باشید.

ویژگی های اصلی یک میز اداری:

اگر گه گاه (یا تمام وقت) در خانه کار می کنید. خوش شانس باشید!به یاد داشته باشید که محیط کار شما بسیار مهم است، توصیه می کنیم مطمئن شوید که میز کار شما از ویژگی های لازم برخوردار است تا در تمام طول روز شما را راحت و پربارتر نگه دارد.

میز شما باید میزبان تعداد زیادی سیم و کابل باشد:

در سیستم­ اداری مدرن معمولا کامپیوتر، تلفن، فکس، پرینتر و برخی دیگر از وسایل که سیم دارند و روی میز قرار می­ گیرند. بهتر است میز شما دارای محلی برای عبور این سیم ­ها باشد. تا از بهم ریختگی آن­ها در فضای پشت میز جلوگیری شود.

قد و ارتفاع صحیح:

ارتفاع میز کار شما باید متناسب با قد آرنج شما تنظیم شود. ارتفاع میز کار معمولاً ۲۹.۵ است که متناسب با قد حدود ۶’۱ متر طراحی شده است.
البته این میزان برای اکثر افراد بسیار زیاد است. و برای تعیین اینکه چه چیزی مناسب است، روی صندلی خود بنشینید. آرنج را در پهلو قرار داده و ارتفاع صندلی را طوری تنظیم کنید که پاها روی زمین صاف و ران ها موازی با زمین قرار گیرند. از کسی بخواهید فاصله عمودی از کف تا آرنج شما را اندازه بگیرد. این ارتفاع میز هدف شماست. اگر نمی توانید یکی را در آن ارتفاع پیدا کنید، یا اگر میز کار خود را با دیگران شریک هستید، یک میز با قابلیت تنظیم ارتفاع برای شما ضروری است.

داشتن جایی برای صفحه کلید و دیگر وسایل:

همان طور که می­ دانید فضای میز­های اداری کمی شلوغ است. پس بهتر است جایی مجزا و به شکل کشویی برای صفحه کلید کامپیوتر شما داشته باشد. همچنین داشتن کشو برای نگهداری برخی وسایل و اوراق نیز باعث نظم دهی بیشتری به میز شما می­شود.

جلوی شما کشو نیست:

جهت اطمینان از ایجاد فاصله کافی ران و میز، از انتخاب میز کار با یک یا چند کشو در جلو یا در زیر سطح کار خودداری کنید. از آنجا که استایل بدنی بسیاری از افراد فاصله کمی از بازو تا ران را دارد، حتما اطمینان حاصل کنید که سطح کاری میز انتخابی کمتر از دو اینچ ضخامت داشته باشد.

لبه جلو گرد شده:

در راستای جلوگیری از فشار تماس مچ دست و بازوها هنگام تایپ کردن است. مطمئن شوید که لبه جلوی میز صاف و گرد است. از لبه های تیز بپرهیزید!

قبل از خرید به شکل میز توجه کنید:

میزهای اداری انواع متفاوتی دارند که می ­توانید از میان مدل­ های آن میز مورد نظرتان را انتخاب کنید:

۱- میزهای کامپیوتر، معمولا مستطیل هستند. و جایی برای قرار دادن کیس و صفحه کلید به صورت مجزا دارند.

۲- میزهای U شکل، انواعی از میز­ها هستند. که چند نفر به صورت همزمان می­ توانند از آن استفاده کند. از این میز­ها در اندازه بزرگ در سالن جلسات ادارات و شرکت­ها استفاده می­ شود.

۳- میز L شکل، برای بیشترین استفاده و بهره برداری از فضا و جلوگیری از شلوغی بیش از حد میز ساخته می­ شوند.

۴- میز پذیرش، در طراحی زیبا و اندازه ­های مختلف در برخی ادارات برای پذیرش مراجعه کنندگان در بخش­ های مربوطه تهیه می­ شوند.

کیفیت مواد سازنده میز:

این نکته مورد دیگری است که باید به آن توجه کنید و بستگی به مواد اولیه ساخت میز و سازنده آن دارد. میز باید از مواد با کیفیت، مقاوم و استاندارد ساخته شده باشد. همچنین وزن میز نیز باید مناسب باشد. تا جابجایی آن راحت و به گونه ­ای باشد که وزن اجزا را تحمل کند و در کوتاه مدت تغییر شکل ندهد.

زیبایی میز را در نظر بگیرید:

علاوه بر کارایی میز زیبایی آن را در نظر بگیرید. زیبایی عنصری است که بیشتر از دیگر ویژگی ­ها در نگاه اول توجه شما را به خود جلب می­ کند. در گذشته بیشتر از مواد چوبی و طرح­ های خاص آن برای ساخت میز استفاده می­ شد. امروزه استفاده از میز­های شیشه ­ای و یا ترکیبی از چوب و شیشه یا دیگر مواد با سبک مدرن در عین سادگی و کارایی، زیبایی خاصی به محیط کار شما می­ دهد. همچنین به تناسب میز انتخابی با صندلی و دیگر اجزا نیز توجه کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.