دکوراکتیومبلمان خانگی

صندلی اپن خوب از کجا بخرم؟ چی بخرم؟

مقدمه:

امروزه بسیاری از منازل به جای استفاده از میزهای ناهارخوری از صندلی های اپن استفاده می کنند و اپن آشپزخانه را به سبک کلاسیک به حالت بار تبدیل می کنند. استفاده از این نوع صندلی ها دارای مزیت هایی است، یکی از آن ها این است که در آشیزخانه های کوچک در منازل آپارتمانی که فضا برای چیدن میز و صندلی ناهارخوری کم است می توان به راحتی و با فضایی کم این مشکل را برطرف کرد. دیگر مزیت این چیدمان و استفاده از اپن های صندلی ایجاد یک فضای صمیمی خوب است که برای حتی دو نفر هم می توان استفاده کرد. همچنین در دسترس بودن آن برای زمان آشپزی بسیار کمک کننده است.

مدل های مختلفی از صندلی اپن خوب وجود دارد که با توجه به سلیقه و کاربرد مورد نظر شما انتخاب می کنند. با این وجود یکسری نکته های و اصول برای خرید صندلی اپن خوب و استاندارد وجود دارد که در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

صندلی اپن خوب

ارتفاع :

صندلی های اپن معمولا ارتفاعی بیشتر از صندلی های معمولی دارند و این بخاطر ارتفاع زیاد اپن آشپرخانه است. ارتفاع استاندارد آن ها در حدود ۷۰ سانتی متر است.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که قبل از خرید ارتفاع دقیق اپن منزل خود را اندازه بگیرید و متناسب با آن صندلی اپن خوب را خریداری کنید. اگر اندازه کانتر آشپزخانه به گونه ای است که صندلی متناسب با آن را پیدا نمی کنید می توانید از انواع جک دار استفاده کنید که به راحتی ارتفاع آن ها در حدود ۸ سانتی متر قابل بلند و کوتاه شدن است.

به طور کلی می توان گفت که اختلاف ارتفاع ۳۰ سانتی متر بین سطح اپن و نشیمن گاه صندلی ارتفاعی ایده آل است و برای مثال اپن هایی با ارتفاع یک کتر، صندلی با ارتفاع ۷۰ سانتی متر را می طلبد.

ارتفاع صندلی اپن موضوع مهمی است زیرا متناسب نبودن آن را ارتفاع کانتر باعث ایجاد کمر درد می شود و از لذت غذا خوردن می کاهد.

پشتی :

صندلی های اپن دارای انواع بدون پشتی و با پشتی هستند. قطعا آن هایی که پشتی برای تکیه دادن دارند، بسیار راحت تر هستند و نشستن طولانی مدت روی آن ها باعث خستگی نمی شود.

صندلی اپن از نوع بی پشتی را اصولا در کافه ها و بارها و پشت کانترهای فانتزی استفاده می کنند و برای منازل و به عنوان صندلی ناهارخوری خیلی کاربرد ندارند.

پایه ای برای قرار گیری پا :

نکته ای که در هنگام خرید صندلی اپن خوب باید به آن توجه کنید این است که این نوع صندلی ها حتما باید پایه ای برای قرار گرفتن پاها روی آن هنگام نشستن داشته باشند. صندلی اپن چون ارتفاع دارد در هنگام نشستن پاها به زمین نمی رسند و اگر پایه ای مناسب برای قرار گیری پا در آن ها قرار نداشته باشد، اصلا مناسب نیستند.

نشیمن گاه صندلی اپن

نشیمن گاه :

برخی از انواع این صندلی ها دارای تشک در محل نشیمن هستند. و برخی اینطور نیستند. در هنگام خرید دقت کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که آن هایی که نشیمن تشکی نداشته باشند سفت و آزاردهنده هستند.

همینطور جنس پارچه تشک نیز باید دقت کنید. و نوع خوب و مقاوم را انتخاب کنید. تا مدتی پس از استفاده خراب و کهنه نشوند. متریال های قابل شست و شو بسیار بهتر هستند.

قابلیت چرخش نشیمن صندلی اپن:

این قابلیت در برخی از صندلی ها وجود دارد. اگر می خواهید در هنگام نشستن روی آن ها به راحتی بچرخید و در فضای خود حرکت کنید، بهتر است مدل چرخش دار را در هنگام خرید انتخاب کنید.

چه تعداد صندلی برای اپن نیاز است؟

این موضوع کاملا بستگی به طول کانتر آشپزخانه شما دارد. گاه تنها یک یا دو عدد صندلی را می توان قرار داد. و گاه تعداد بیشتر را هم به راحتی می توانید بچینید. دقت کنید که صندلی ها باید فاصله مناسب از هم را داشته باشند که در حدود ۳۰ سانتی متر است، تا در هنگام استفاده آرنج افراد با هم برخورد نکند.

خرید صندلی اپن خوب :

در هنگام خرید علاوه بر این اصولی که گفته شد، مرکز فروش و فروشگاه نیز بسیار مهم است. فروشگاه های معتبر تضمینی برای خرید شما هستند و کالایی که خریداری می کنید اطمینان کیفیت و سلامت دارد. در ادامه با بررسی ۳۶ نوع از بهترین ها با ما همراه باشید. و با اطمینان صندلی اپن انتخابی خود را از طریق درگاه خرید دیجی کالا خرید نمایید.

همچنین شما می توانید با کلیک بر روی متن اینجا به سایر محصولات در سایت ما دسترسی داشته باشید.

لطفا نظرات و انتقادات خود را در خصوص موضوع: صندلی اپن خوب چی بخرم؟ برای ما ارسال کنید!

a48a5e3f 231f 4102 a1a8 e900adbd3a95

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.