روانشناسی رنگ

رنگ قرمز

رنگ قرمز گرم و مثبت است، با نیازهای جسمی و اراده ما برای زنده ماندن ارتباط دارد. انرژی قوی و قدرتمندی از خود ترشح می کند. معنای قرمز عمدتا انرژی، اشتیاق و عمل است. این رنگ دلگرم کننده است، زیرا احساسات را در ما بر می انگیزد و ما را به اقدام ترغیب می کند. این رنگ جاه طلبی و عزم راسخ را ارتقا می بخشد. رنگ قرمز نشان دهنده اراده، حرکت و پشتکار قوی است. به افراد ترسو، خجالتی یا فاقد اراده اعتماد به نفس می بخشد. به همین دلیل، رنگ قرمز نیروی زندگی جسمی ما را بیدار می کند.

قرمز رنگی جنسی است و می تواند احساسات عمیق و شخصی تری را در ما بیدار کند، مانند: عشق مثبت و جنسیت، اما انتقام و خشم طرف منفی این رنگ است.

اگر در زندگی ما بیش از حد رنگ قرمز احاطه شده باشد می توانیم سریع تحریک، آشفته و عصبانی شویم. اگر رنگ قرمز ناکافی باشد، می توانیم بی احتیاطی و ترس بیشتری داشته باشیم.

ویژگی های مثبت رنگ قرمز عمل، قدرت، سرعت، وضوح و اعتماد به نفس، کنجکاوی، قدرت، اشتیاق، خودانگیختگی، ابراز وجود و شجاعت است.

ویژگی های منفی رنگ قرمز پرخاشگری، سلطه، خشم، بی رحمی، عدم تحمل، کینه، خشونت، نفرت و وحشیگری است.

معنی فیزیولوژیکی رنگ قرمز

رنگ قرمز به تقویت عضلات، تقویت بدن، افزایش فشار خون، تسریع نبض، گردش خون، دفع آدرنالین و عملکرد کبدی کمک می کند.

معنای روانشناسی رنگ قرمز

رنگ قرمز یک محرک ذهنی است. این رنگ نشان دهنده آتش و خون است و بیانگر زندگی و قدرت است. جدایی ناپذیر، با اشتیاق و با گرما و مبارزه مرتبط است. اثرات روانشناختی قرمز قدرت، نشاط، احساس راحتی، استحکام، گرما، اعتماد به نفس و دوستی است.

اگر کسی دوست دارد لباس قرمز بپوشد، پرانرژی و زودرنج است. این شخص معمولا در کانون توجه است و تمایل دارد که در همه موارد بهترین باشد. اگر کسی دوست ندارد قرمز بپوشد، این ممکن است به دلیل رد شدن، شکست یا بیماری باشد.

معنای رنگ قرمز در اتاق

رنگ قرمز برای اتاق های ناهار خوری بهترین است زیرا جامعه پذیری و سرزندگی را تشویق می کند. بر اشتها تأثیر می گذارد. در خانه، برای راهروها و آشپزخانه مناسب است. همچنین برای اتاق های بازی مهد کودک ها، سالن های ورزشی مدرسه، در اتاق هایی که فعالیت بدنی بیشتری دارند باعث نشاط می شود و اتاق را غنی می کند، اما باعث می شود از نظر بصری کوچکتر به نظر برسد. رنگ قرمز برای اتاق های مطالعه، کارگاه ها، کلاس های مدرسه، مطب ها، اتاق انتظار در بیمارستان مناسب نیست. همچنین برای اتاق هایی که در آن استراحت و آرامش داریم مانند اتاق خواب ایده آل نیست.

معنای رنگ قرمز در رویاها

مشاهده اجسام قرمز رنگ در خواب به معنای لذت، سرگرمی، شور حیوانات، رابطه جنسی و پرخاشگری است.

معنای رنگ قرمز در لباس

شدیدترین و احساسی ترین رنگ است. لباس قرمز بیشتر به چشم می آید اما باعث سختی بیشتر فرد نیز می شود. به عنوان یک رنگ شدید معمولاً در مذاکرات و برخوردهای مختلف کمکی نمی کند. لباس قرمز بیانگر اعتماد به نفس است. شخصی که آن را می پوشد احساس اغوا کنندگی و مسلط را دارد.

قرمز باید توسط افرادی که از غم و اندوه رنج می برند استفاده شود، افرادی که می خواهند بهبود یابند یا دوست دارند به موفقیت برسند، کسانی که فاقد روحیه رقابتی هستند و کسانی که می خواهند احساساتی و سرزنده باشند مناسب است.

لباس قرمز برای افراد با فشار خون بالا، كوتاه مزاج و عصبی و تنش قرار مناسب نیست. همچنین برای افرادی که به سرعت خسته می شوند، سندرم خستگی مزمن دارند یا از سردرد رنج می برند، توصیه نمی شود.

حقایق جالب رنگ قرمز

در هند، رنگ قرمز نماد یک سرباز است.

رنگ قرمز در روسیه نشان دهنده زیبایی است.

در آفریقای جنوبی، قرمز رنگ عزاداری است.

پرچم قرمز به معنای خطر است.

در چین ، رنگ قرمز رنگ شادی است و برای عروسی استفاده می شود. همچنین در بین هندوها و مسلمانان نیز رواج دارد.

در انگلیس، غرفه های تلفن و اتوبوس های دو طبقه قرمز رنگ هستند.

وقتی سرخ می شوید، به این معنی است که احساس خجالت می کنید.

در هند، نقطه قرمز پیشانی زنان خوش شانسی می آورد.

بالاترین قوس در رنگین کمان قرمز است.

در محافل مالی، قرمز نشان دهنده چشم انداز منفی است.

زنبورها می توانند همه رنگها را به جز قرمز ببینند.

منابع

Translation from the site

“https://www.about-colors.com/red-color”

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.