روانشناسی رنگ

رنگ سیاه

رنگ سیاه، رنگ رمز و راز و دنیای ناشناخته و رنگ محافظت است. در روانشناسی رنگها، رنگ سیاه به معنای محافظت در برابر فشار روحی خارجی است. این باعث راحتی در عین محافظت از احساسات و عواطف آنها می شود و همچنین نقاط ضعف، عدم امنیت و عدم اعتماد به نفس آنها را پنهان می کند. این همچنین به معنای قدرت و کنترل، نظم، استقلال و اراده قوی است.

به دلیل قدرت، رنگ سیاه ترسناک، غیر دوستانه و غیرقابل دسترسی است. این امر اقتدار را از خود سلب می کند و باعث ایجاد ترس در این روند می شود. سیاه پنهان می شود، در حالی که سفید نمایان است. این انرژی منفی را جذب می کند، بنابراین رنگ در فعالیت های عادی روزمره خارج از خانه ما را در برابر چیزهای مضر و منفی محافظت می کند. این رنگ ترکیبی از تمام رنگها با کمبود نور است.

همه ما می توانیم وزن، احساسات، ترس و عدم اطمینان را هنگام استفاده از رنگ سیاه در زمانهای مختلف از دنیای خارج پنهان کنیم. افرادی که رنگ سیاه را دوست دارند می توانند متعارف، محافظه کار و شدید باشند، اما می توانند در مورد خود فکر کنند که از ظرافت و وقار برخوردارند.

زنان ثروتمند و موفق اغلب رنگ مشکی را انتخاب می کنند زیرا می خواهند زیبایی، ظرافت و اعتماد به نفس را ایجاد کنند. زنان هنگام اغوا، معمولاً لباس زیر زنانه سیاه و سفید را برای ایجاد رمز و راز و فریب انتخاب می کنند. سیاه همچنین می تواند به معنای تبعیت کسی باشد، مانند کشیشان با لباس سیاه که تسلیم بودن خود را در برابر خدا نشان می دهند.

برای نوجوانان پوشیدن لباس مشکی در مرحله انتقال از معصومیت کودکی به بزرگسالی معمول است. آنها نیاز روانی به این کار دارند زیرا بخشی از زندگی خود را می بندند و قسمت دیگری را شروع می کنند. رنگ سیاه به آنها اجازه می دهد تا از جهان پنهان شوند تا زمانی که هویت خود و جایگاه خود را در جامعه کشف کنند. آنها باید از آن مرحله عبور کنند. استفاده زیاد از رنگ سیاه باعث افسردگی و تغییر حالت می شود و می تواند محیط منفی ایجاد کند.

ویژگی های مثبت رنگ سیاه محافظت، راحتی، قدرت، رسمیت و رمز و راز است و ویژگی های منفی سیاه بی حالی، افسردگی، بدبینی، بی میلی، محافظه کاری، کنترل و احساس تأسف است.

وقتی کسی دوست دارد لباس سیاه بپوشد، این نشان دهنده داشتن اراده ای قوی، برخورد سختگیرانه و نظم و انضباط است. اما در دوران بلوغ به انسان ها فرصت می دهند تا زیر زنگ سیاه از دنیای خارج پنهان شوند. در غیر این صورت، لباس سیاه به معنای انکار همه چیز است.

اگر لباس مشکی فقط در موارد خاص پوشیده شود، این فرد معتبری را نشان می دهد که می خواهد دیگران را تحت تأثیر قرار دهد. اگر فردی دوست ندارد سیاه بپوشد، تمایل به کنترل دارد و حاضر نیست قدرت شخصی خود را کنار بگذارد.

معنای رنگ سیاه در اتاق

در آپارتمان به نظر می رسد غم انگیز و خفه کننده است، بنابراین باید هنگام استفاده از آن مراقب باشید. برای برخی مواد افزودنی و غنی سازی مناطق کوچکتر مناسب است.

معنای رنگ در رویاها

مشاهده رنگ سیاه در خواب نمایانگر ترس، اضطراب، منفی نگری، نفرت، کینه، گناه و افسردگی است.

نماد رنگ سیاه

این نماد قدرت، جنسیت، پیچیدگی، رسمی بودن، ظرافت، ثروت، رمز و راز، ترس، شر، غم، عصبانیت، گمنامی، نشان دهنده غم و اندوه است.

موارد جالب توجه رنگ سیاه

رنگ سیاه اغلب رنگ اسرار و رازها است.

شخصی که “قلب سیاه” دارد شر است.

مصریان باستان معتقد بودند که گربه های سیاه قدرت الهی دارند.

لیست سیاه لیستی از افراد یا سازمانهایی است که مجازات یا تحریم می شوند.

بازار سیاه مخفف قاچاق غیرقانونی کالا یا پول است.

متخصصان کاراته کمربند مشکی بر کمر دارند.

پرچم سیاه در مسابقات اتومبیلرانی به این معنی است که راننده باید داخل مسیر مشخص رانندگی کند.

منابع

Translation from the site

“https://www.about-colors.com/black-color”

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.