روانشناسی رنگ

رنگ سبز

رنگ سبز، رنگ تعادل و هماهنگی است.رنگ سبز رنگ رشد، بها، تجدید و تولد دوباره است.این رنگ انرژی را تجدید و بازیابی می کند. به عنوان یک پناهگاه از فشارهای روزمره زندگی مدرن عمل می کند، و احساس خوب ما را برمی گرداند. سبز از نظر احساسی یک رنگ مثبت است، که به ما توانایی دوست داشتن و پرورش بی قید و شرط خود را می دهد. رنگ سبز عشق به طبیعت، خانواده، دوستان، حیوانات خانگی، خانه را ارتقا می دهد.

از خصوصیات مطلوب این رنگ می توان به رشد، نشاط، استقلال، قابلیت اطمینان، امنیت، آرامش، حساسیت، عملی بودن، دلسوزی، وفاداری، انعطاف پذیری، مهربانی اشاره کرد.

خصوصیات منفی این رنگ، تملک، مادی گرایی، بی تفاوتی، حسادت، خودخواهی، طمع، بی پروایی است.
معنی فیزیولوژیکی رنگ سبز

این رنگ باعث گسترش مویرگ ها و تنظیم گردش خون، کاهش فشارخون، آرامش سیستم عصبی، شل شدن عضلات، برقراری تعادل شخصی می شود. سبز رنگ آرامش، تعادل و هماهنگی با طبیعت است. در درون ما به انجام کار به صورت دلپذیر و آرام بخشی باعث بهبود روحیه می شود. رنگ سبز می تواند به عنوان یک عامل آرام بخش و خواب آور نیز مورد استفاده قرار گیرد.

معنای روانشناختی

این رنگ مخلوطی از آبی و زرد است. سبز رنگ طبیعت است بنابراین به معنای خوشبختی و آرامش است. همچنین نمادی از امید است. اثرات روانشناختی این رنگ را می توان متعادل بودن، هماهنگی، آرامش، آزادی و لذت بیان کرد.

اگر دوست دارید لباس سبز بپوشید آرزو دارید زندگی آرامی داشته باشید. شما صمیمی هستید، مردم را دوست دارید و مایل به کمک هستید، اما مراقب هستید و به راحتی اعتماد نمی کنید. اگر دوست دارید لباس آبی و سبز بپوشید، تمایل دارید که تنش را از بین ببرید و از درگیری و سوء تفاهم جلوگیری کنید. شما خیلی ظریف هستید اگر از پوشیدن لباس سبز خودداری کنید، ممکن است تنها و ناامید باشید.

معنای این رنگ در اتاق

این رنگ برای اتاق نشیمن و اتاق خواب مناسب است. همچنین برای اتاق کارهایی که استرس در آنها وجود دارد مناسب است زیرا رنگی آرام بخش است. برای سالن های ورزشی و مکان های سرد ایده آل نیست.

معنای رنگ سبز در رویاها

مشاهده این رنگ در خواب به معنای انعطاف پذیری، تعادل، سازش، هماهنگی، تمایل به درمان بهداشتی است.

شیمی درمانی

این رنگ ما را آرام می کند (باعث ایجاد آرامش و تعادل می شود)، تنش را در بدن کاهش می دهد، سردرد را تسکین می دهد، قلب را تسکین می دهد، فشار خون را کنترل می کند، تأثیر مفیدی بر قلب و هضم غذا دارد. برای درمان التهاب، تورم، عفونت، برای درمان سیاه سرفه، سم زدایی و تعادل هورمونی استفاده می شود. همچنین در درمان بیماری های روحی، خستگی عصبی، تمایلات هیستریک، بی خوابی استفاده می شود. رنگ سبز برای درمان روان های رنجور و آگورافوبیا مطلوب است.

حقایق جالب این رنگ

در یونان باستان ، سبز نماد پیروزی بود.

اتاق مخصوصی به نام اتاق سبز در کنسرت ها و تئاترها وجود دارد که قبل از اجرا، مجریان در آنجا استراحت می کنند.

در هایلندهای اسکاتلند، این رنگ به نشانه افتخار پوشیده است.

اگر کسی چراغ سبز دریافت کند، به این معنی است که فرد می تواند یک کار یا پروژه ای را شروع کند.

سبز یعنی برو.

منابع

Translation from the site

“https://www.about-colors.com/green-color”

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.