موفقیت

مقدمه ای بر ذهنیت رشد

آیا می خواهید ابتدا شانس موفقیت خود را و سپس ذهنیت رشدتان را توسعه دهید؟

“دستی که به شما داده می شود فقط نقطه آغاز توسعه است” کارول دوک

چرا ذهنیت رشد اهمیت دارد؟

فقط ۱۰ سال پیش ، پشت یک صندوق پول قهوه ای قدیمی در یک فروشگاه خرده فروشی محلی ایستاده بودم و خرید مشتریان را از طریق یک اسکنر قرمز متقاطع با قیمت ۷.۲۵ دلار در ساعت (حداقل دستمزد آن زمان) جابجا می کردم. اگر آن زمان شخصی به من می گفت که ۱۰ سال بعد من دکترایی از کالج برکلی دارم، فکر می کردم کاملاً از نعمت عقل محروم شده باشد! من هیچ ارتباط ، پول و اطلاعاتی در مورد چگونگی انتقال من از جایی که در آن زمان بودم به جایی که الان هستم نداشتم. اما من یک چیز داشتم. من ذهنیت رشد داشتم.

ذهنیت رشد چیست؟

ذهنیت رشد به سادگی اعتقاد به این است که توانایی های اساسی ما می تواند از طریق فداکاری و سخت کوشی توسعه یافته و بهبود یابد. اما اینطور نیست که این باور نوعی جادو باشد. فقط این است که بدون ذهنیت رشد ، تلاش لازم را انجام نمی دهیم و بنابراین همیشه درگیر و در یک مکان محدود می مانیم.

اما با یک طرز فکر رشد، می توانیم زمانی که به سختی گیر می افتیم به نتایجی که می خواهیم برسیم، چه در کار چه در روابط ما یا در سایر جنبه های زندگی (دراین مسابقه رفاه را انتخاب کنیدزیرا برای درک منطقی از زندگی خود، ممکن است به آن نیاز داشته باشید)

آیا ذهنیت رشد دارید؟

آیا شما اعتقاد دارید که شما با مجموعه ای ثابت از مهارت ها و توانایی ها به دنیا آمده و رشد کرده اید مانند ضریب هوشی که از بدو تولد داشته اید و در تمام زندگی با شما می ماند؟ یا شما اعتقاد دارید که مهارت ها و توانایی ها شما همیشه در حال پیشرفت هستند، و شما در طول زندگی همواره پیشرفت می کنید؟ اگر به سوال اول پاسخ مثبت دادید شما ذهنیت ثابت دارید و اگر به سوال دوم پاسخ مثبت دادید شما از ذهنیت رشد برخوردارید.

اگر در حال حاضر ذهنیت رشد ندارید ، نگران نباشید شما می توانید یک ذهنیت رشد ایجاد کنید! ما در مطالب بعدی در مورد نحوه ایجاد ذهنیت رشد بیشتر سخن خواهیم گفت لطفا مطالب دیگر ما را بررسی کنید.

منابع

Dweck, C. S. (2008). Mindset: The new psychology of success. House Digital, Inc. Chicago

Translation from the site

“https://www.psychologytoday.com/intl/blog/click-here-happiness/201904/15-ways-build-growth-mindset”

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.