موفقیت

تغییر یک ذهنیت که می تواند شما را موفق تر کند

تعصبات شناختی مانع موفقیت ما می شود در اینجا یک راه وجود دارد که اجازه نمی دهد تا شما فردی موفق شوید.

بین تعیین اهداف و اهداف صحیح تفاوت بسیاری وجود دارد این تفاوت اغلب خود را بین شکست و موفقیت نشان می دهد. چگونه می فهمید که اهداف درستی تعیین می کنید؟ بخشی از آن مربوط به شناسایی مواردی است که در واقع می خواهید به آنها دست یابید. برای انجام این کار ، اطمینان حاصل کنید که اهداف شما منعکس کننده چیزهایی است که شما واقعاً به آنها علاقه دارید ، نه چیزهایی که مردم می خواهند شما به آنها دست پیدا کنید یا اینکه از عدم دستیابی به آنها احساس گناه یا شرم می کنید.

اما یک قسمت دیگری از معمای تعیین هدف وجود دارد و آن مربوط به تعیین اهدافی است که کمی خارج از حوزه دستیابی شما است. ممکن است به آنها نرسید ، اما احتمالاً در نهایت حتما به اهدافی کمتر از آنچه که بعنوان اهداف جاه طلبانه تعیین کرده اید ، خواهید رسید.

برای درک بهتر این موضوع به مقاله فوق که در مجله اقتصاد ورزشی نشر شده توجه کنید. تیمی از دانشمندان به سرپرستی رایان المور از دانشگاه دنور دریافتند که تغییر حفره گلف از ۴پا به ۵پا بدون تغییر هیچ یک از مشخصات فیزیکی آن باعث عملکرد بهتر گلف بازان حرفه ای در مسابقات می شود .

به عبارت دیگر وقتی گلف بازان حرفه ای در شرایط سخت تری قرار گرفتند عکس العمل بهتری نسبت به قبل داشته اند ولی آیا چگونه این مورد برای شما نیز ممکن می شود؟ شاید شما قصد داشته باشید سال آینده ۵۰،۰۰۰ دلار کسب کنید سعی کنید آن مبلغ را به ۷۵۰۰۰ دلار افزایش دهید. شاید نتوانید این کار را انجام دهید ، اما احتمالاً بهتر از این است که هدف جاه طلبانه کمتری تعیین کرده باشید.

اخطار این روش مربوط به خطر تعیین اهداف بیش از حد تهاجمی است. تعیین اهدافی که خارج از محدوده دستیابی باشد ، بسیار عالی و پسندیده است. با این حال ، اگر اهدافی را تعیین کنید که کاملاً غیرقابل دستیابی باشد، ممکن است باعث شود از این اهداف جدا شوید. به طور کلی بهتر است اهدافی را تعیین کنید که چالش برانگیز باشد بدون اینکه احساس سختی کنید. اگر می خواهید بدانید درچه حدی پیشرفت می کنید ، اهداف جدید و دشوارتری را تعیین کنید و در مسیر سخت تری از آرزوهایتان قدم بردارید.

منابع

Elmore, R., & Urbaczewski, A. (2019). Loss Aversion in Professional Golf. Available at SSRN 3311649.

Translation from the site

“https://www.psychologytoday.com/intl/blog/social-instincts/202011/one-mindset-change-can-make-you-more-successful”

دکمه بازگشت به بالا

در خبرنامه ما عضو شوید.

آخرین مطالب و آموزش ها رو سریعتر از بقیه در ایمیلتان دریافت کنید.