تاریخچه نقاشی بدن

نقاشی روی بدن نوعی هنر است که ما را از دوران پیش از تاریخ باستان و از هنگام تولد نژاد بشر دنبال می کند و این روند تا دوران مدرن که هنرمندان از بدن انسان به عنوان یک بوم ابتکاری استفاده می کنند ادامه دارد. بسیاری بر این باورند که نقاشی روی بدن اولین شکل هنری بوده که توسط بشر مورد استفاده قرار گرفته و شواهد باستان شناختی بسیار نزدیک به آن است.

بررسی قبایل مختلف باستانی و مدرن از آفریقا ، اروپا ، آسیا و استرالیا سوابق روشنی از میراث نقاشی بدن را نشان می دهد. با استفاده از رنگدانه های طبیعی گیاهان و میوه ها، انسان ها در گذشته خود را با نقاشی های آیینی، خال کوبی و سوراخ کردن و حتی زخم تزئین می کردند.

به گفته بسیاری از مورخان، نقاشی بدن قسمت مهمی از زندگی روزمره و معنوی بود، که اغلب ویژگی های درونی، آرزوهای آینده، تصاویر خدایان و بسیاری از مضامین طبیعی یا جنگ را به نمایش می گذاشه است. در دوران باستان، اغلب برای عروسی، آماده سازی برای جنگ، مرگ یا تشییع جنازه، نمایش موقعیت و درجه و آداب بزرگسالی از رنگ بدن استفاده می شد

علاوه بر رنگ موقت بدن، در بسیاری از فرهنگ ها از رنگ صورت یا خال کوبی دائمی استفاده شده است که می تواند جزئیاتی بسیار بزرگتر از نقاشی های ساخته شده از رنگدانه های طبیعی را به نمایش بگذارد.

اما همه آن سنت های قدیمی با ظهور تمدن مدرن بشری به آرامی سفر کردند و موفق شدند حتی در دوران معاصر نیز زنده بمانند. نمونه ای از نقاشی های امروزی بدن را می توان در هند (جایی که عروس ها خود را با خال کوبی تزئین می کنند) قبایل هندی آفریقایی-آمریکایی یافت که برای بسیاری از مراسمات مذهبی خود از رنگ بدن استفاده می کنند.

اولین ظاهر مدرن رنگ تمام بدن در سال ۱۹۳۳ ظهور کرد که مخترع مشهور لوازم آرایشی Max Factor Sr با نمایشگاه مدل برهنه سالی رند در نمایشگاه جهانی ۱۹۳۳ در شیکاگو باعث شوک و آشفتگی شد. اما حتی شوک این شیرین کاری بازاریابی عمومی هم نتوانست نقاشی بدن را در غرب رواج دهد، اما آن را به ذهن بسیاری از هنرمندان آینده کشاند.

استفاده گسترده از نقاشی بدن در طول دهه ۱۹۶۰ ظهور کرد، زمانی که هنرمندان غربی تلاش کردند راهی جدید برای بیان خود به شکلی سرگرم کننده و تکان دهنده پیدا کنند. این لحظه با شکل گیری جنبش هیپی در ایالات متحده فرا رسید، که جنسیت، روان پریشی و برهنگی را به عنوان سبک زندگی خود پذیرفت. توجه به این نکته مهم است که همیشه نقاشی بدن روی بدن زن کاملاً برهنه اعمال نمی شود. همچنین می توان آن را روی قسمت کوچکتر پوست ، از پشت ، دست ها ، سینه و صورت قرار داد.

از هنرمندان مشهوری که از نقاشی بدن به عنوان وسیله ای برای بیان دید هنری خود استفاده می کنند ، جانا استرباک ، ربکا هورن ، یوری مسن-جاسچین و جوآن گایر هستند و می توان گفت در حال حاضر، رنگ آمیزی بدن یک شکل پذیرفته شده از هنر در سراسر جهان است.

امروزه نقاشی بدن را می توان به اشکال مختلف یافت. آنها ابزاری عالی برای جلب توجه عمومی در اعتراضات سیاسی هستند که اغلب در تظاهرات PETA در کارزارهای مختلف علیه ضد حیوانات دیده می شوند) و همچنین می توانند به عنوان ابزاری بسیار معروف برای تبلیغ بیعت در مجامع ورزشی شناخته شوند.)

Translated from the site

“historyofcosmetics.net “

خروج از نسخه موبایل